«Будь-яку Хвороба простіше запобігти, ніж вилікувати», – говорить дуже давня народна мудрість лікарського характеру. Дійсно, якщо мати елементарними знаннями про причини захворювання і беззаперечно дотримуватися їх, ймовірність отримати «в нагороду» якесь захворювання набагато нижче. Особливо, якщо мова йде про небезпечні хвороби, які передаються статевим шляхом. Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (1 грудня) Хмельницьке представництво «Проекту Кешер» провело зустріч зі студентами 1-го курсу Коледжу Міжрегіональної Академії Управління Персоналом (МАУП) у стінах Комп’ютерного класу по темі запобігання цьому смертельної недуги, хвороб, що передаються статевим шляхом , а також поговорили про толерантне ставлення до людей, що страждають «чумою ХХ століття». Самец і студенти були обрані не випдково – ще раніше багато з них виявили цікавість до волонтерського руху «Community» та школи волонтерів.
У зручний час після занять студенти прибули в ОЦ «Тхія» ХБФ «Хесед Бешт», де розташований наш КЦ. Вони тут вперше, так як більшість студентів приїжджі і тільки починають дізнаватися корисні місця нашого міста. Категорія людей їх віку знаходиться в групі ризику: статеве життя у більшості тільки починається, контроль з боку батьків різко зменшений, а варіантів різного спокуси стало в рази більше. Шкільні лекції про здоровий спосіб життя вже давно забуті, а середовище теперішнього спілкування просто кишить різними небезпеками: алкоголь і куріння, можливість спробувати наркотики; у кого-то – перша серйозна закоханість або свобода безладних статевих зв’язків. Наслідками таких небезпек може бути, як загальна деградація особистості або проблеми з законом, так і незапланована вагітність, психологічні травми і ті ж венеричні хвороби. Сьогоднішня зустріч в КЦ «Проекту Кешер» повинна була «струснути» свідомості студентів і направити в потрібне русло їх думки, нагадавши про загрозу небезпек, особливо на прикладі СНІДу.
Що знають молоді люди про синдром набутого імунодефіциту людини? Перевіривши відповіді на це питання у присутніх, ми оцінили знання, як загальні і достатні, але вельми неповні. Варто було прояснити різницю між СНІД і ВІЛ, поговорити про способи передачі вірусу і протидії цьому процесу, розвіяти або довести спірні факти про цю хворобу. Варто відзначити, що студенти проявили активність в діалозі і, не дивлячись на горе при згадці статевих зв’язків, задавали питання або висловлювали свої думки. Також ми додатково розповіли про інші хвороби, які передаються статевим шляхом і становлять неабияку небезпеку. Ми акцентували увагу, що громадська думка про те, що такі хвороби ганебні або непристойні – в корені неправильне, а будь-яка така захворювання можливо вилікувати на початковій стадії, не соромлячись йти до лікарів.
А що знають молоді люди про насильство? Ми перевірили і це. Якщо з фізичним або сексуальним насильством все більш-менш зрозуміло, то такі поняття, як економічне насильство, прояви психологічного насильства потребували більш детальному розгляді. Ми акцентували увагу студентів на фактах, які є явними прикладами шаленого насильства в сім’ї, у відносинах, в гендерному питанні і в побуті, ілюструючи таким чином різні варіанти. Ми також розповіли про відповідальність, встановленої Законом і про місця, де допомагають впоратися з проявами насильства – громадськими організаціями, однією з яких є і «Проект Кешер».
У розрізі обох тим ми також приділили увагу питанню інтеграції людей з цією недугою в суспільство, важливість толерантного ставлення до таких людей. Тема особливо актуальна напередодні міжнародної акції «16 днів без насильства», яка також активно підтримується нашим представництвом. Головне, що сьогодні повинні були винести із зустрічі молоді люди – насильство підступно і багатогранно, але безсило при спільній протидії. Головне, що сьогодні повинні були винести із зустрічі молоді люди – насильство підступно і багатогранно, але безсило при спільній протидії.
Захід відвідали кореспонденти місцевого новинного порталу «Марічка NEWS», що свідчить про значущість нашої роботи в сучасному українському суспільстві.
Наприкінці зустрічі студенти отримали презервативи – відмінні засоби для контрацепції і запобігання поширенню хвороб від нашого партнера Асоціації по боротьбі зі СНІДом «Вікторія». Ця організація завжди підтримує ініціативи «Проекту Кешер» в просвітницької або пропагандистській роботі. Ось і сьогодні студенти отримали знання, які нікому і ніколи не здатні нашкодити, а, навпаки, повинні поліпшити ситуацію в суспільстві!