Проект «Захисти Життя» Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» та Міжнародного фонду «Відродження» завітав до південної перлини Хмельниччини – міста Кам’янця-Подільського. Цей регіон розвивається надзвичайно стрімко, тут знаходять втілення багато соціальних технологій, тому тема паліативної допомоги також викликала жвавий інтерес у суспільстві. До круглого столу долучилися не лише спеціалісти та представники громадськості, але й студенти та навіть місцевий депутат.
Зібрання відбулося у приміщенні актової зали Кам’янець-Подільського представництва Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт». Тут часто відбуваються презентації різних проектів, тож місце презентації добре відоме кам’янчанам. Як завжди, до круглого столу запросили представників громадськості, людей, які займаються паліативною допомогою та осіб, які її вкрай потребують. Керівник Представництва Маргарита Шопнік радо вітала усіх гостей. На її практиці велика кількість випадків паліативної допомоги клієнтам Фонду та пересічним людям, які гостро потребували догляду, поради чи підтримки. Особливо приємно, що сьогодні у залі були молоді люди у білих халатах – представники медичного училища, для яких ця тема є наріжним каменем у майбутній професії.
Після представлення мети проекту керівником Людмилою Шварцман, слово надали спеціально-запрошеному гостеві – Голові громадської організації асоціації лікарів сімейної медицини, депутату Кам’янець-Подільської міської ради Шуханову Миколі Макаровичу. Як ніхто інший він знає про особливості розвитку паліативної допомоги у краї та країні в цілому. На рахунку його організації також є вдалий проект спільно з Міжнародним фондом «Відродження» та багаторічний моніторинг ситуації з розвитком даної теми. Микола Макарович ґрунтовно ввів присутніх у стан справ з паліативною медициною та допомогою в сучасній Україні, перерахував заклади підготовки спеціалістів та конкретні кроки, що були зроблені за часів Незалежності. Виступ спеціаліста викликав жваве обговорення у колі слухачів, мав велику кількість запитань та уточнень.
Команда проекту чітко виконувала свої функції. Людмила Новіцька розповіла про правові аспекти паліативної допомоги, а Раїса Гельман – про історичний розвиток та культурне вкорінення цього поняття у різних народів. Історія Вікторії Полісюк викликала непідробне співчуття у слухачів та захоплення стійкістю дівчини-інваліда. Відео, підготоване командою проекту, стало гарною ілюстрацією до теми. Більшість студентів, які вільно володіють сучасними медіа-технологіями, висловили бажання переглянути фільм «Оскар та пані в рожевому» повністю у вільний час.
Вже у середу, 11 жовтня, у обласному центрі буде підбито підсумки проекту «Захисти Життя». І хоча час промайнув непомітно для його організаторів, для учасників проекту це був дуже продуктивний та корисний період.