Центр Здоров’я Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» завжди дбає про гарне самопочуття своїх клієнтів. Одне із завдань Центру – проводити превентивні заходи з інформування людей про підступні захворювання, які можна виявити ще на ранній стадії. У березні такою була зустріч з лікарем-цитологом, а у квітні людей зібрали на лекцію лікаря дерматовенеролога поліклініки №1 Павліщук Оксани Анатоліївни.
Приємна молода лікар розповідала членам зібрання зовсім неприємні речі. Шкіра – надзвичайно делікатна справа, на яку люди зазвичай звертають мало уваги. Допоки нічого не свербить, не лущиться чи пече, мало хто пильно вдивляється у свої шкірні покриви. А навіть коли щось таке і є – зеленка, йод та безтурботна надія, що «болячка» минеться сама. Однак за такими проявами халатності дуже часто криються важкі наслідки. Запущені проблеми шкіри призводять до утворення виразок, незагойних ран, ураження підшкірних тканин та органів і навіть онкологічним ускладненням. Особливо нестабільно шкіра поводить себе у старших людей і тут кожен прищик може перетворитися у дуже складну проблему.
Оксана Анатоліївна провела презентацію з демонстрацією на широкому екрані світлин з прикладами шкірних хвороб. Детально розповіла про більше, ніж десять найбільш розповсюджених із них. Розповідь лікаря була простою для розуміння й надто переконливою. Вже під час лекції було помітно, як присутні мимоволі задивлялися на свої пальці та інші ділянки відкритої шкіри. А інтерес до свого здоров’я – це перший крок до його покращення.
Вже після лекції у приватній розмові з лікарем, менеджери Фонду Наталія Герасименко, яка її і запросила, та керівник підліткового клубу В’ячеслав Нагнибіда досягли обопільної згоди про повторний візит Оксани Анатоліївни для наших клієнтів. Та цього разу аудиторію будуть складати учасники підліткового та молодіжного клубів ХБФ «Хесед Бешт». А говоритимуть тут про пікантні проблеми, пов’язані з початком дорослого життя й сексуальних контактів. За словами лікаря, зараз спостерігається жахлива ситуація з підвищенням рівня венерологічних захворювань, тому краще проводити превентивну інформаційну роботу з дітьми та підлітками чимшвидше.