Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» співпрацює з міжнародними організаціями, виконуючи різні проекти для клієнтів та членів громади. Наш надійний партнер – організація, яка вже багато років підтримує виконання освітніх проектів у малих громадах, що носить назву Фонд ім. Л. А. Пінкуса (The L.A. Pincus Fund for Jewish Education in the Diaspora). Спільна діяльність ведеться по всій території Хмельницької та Тернопільської областей. 13 травня у Общинному Центрі “Тхія” відбувся міжрегіональний семінар «Гмілут Хасадім («добрі справи», – івр.). Моя особиста Цдака» для представників Полонської та Славутської єврейських громад. Нагадаємо, що нещодавно аналогічний захід проходив у нашому ОЦ для представників інших общин регіону.Головною темою семінару була Цдака. У різних проявах ця заповідь є невід’ємною частиною єврейського народу. Завдяки благодійності, як багато хто звик сприймати це поняття, існують та розбудовуються громади у діаспорі та, власне, в Ізраїлі. Насрпвді ж термін “Цдака” означає “справедливість”, про що нагадали на семінарі, й саме це є основним у формуванні общини: кожен повинен думати про ближнього й справедливо ділитися власними можливостями з тими, хто відчуває певну скруту.
У програмі семінару була інтерактивна дискусія з використанням мультимедійних можливостей конференц-залу ОЦ “Тхія”, майстер-клас з виготовлення персональних коробочок-цдак та перегляд кінокартини. На відкритті семінару гостям розповіли про можливості сайту ХБФ “Хесед Бешт”, що є важливим для жителів віддалених регіонів. Присутніх цікавили різні новини з Хмельницького, але основним було питання: “Коли ж у нас буде нове приміщення “Хеседу”?” Майбутній Центр реабілітації та регіонального розвитку, який зводиться за адресою вул. Шевченко, 40/2, потрібний не тільки в нашому місті, але й в усьому регіоні, оскільки він зможе задовольняти потреби клієнтів з усієї території обслуговування ХБФ “Хесед Бешт”.
Насичена програма заходу не давала сумувати ні дорослим, ні дітям. За час, поки дорослі говорили про Цдаку, наші юні гості займалися малюванням, творчістю й з’ясовували, яка ж вона – єврейська мама. Всі думки з цього приводу були занотовані й на фіналі зустрічі зачитані широкому загалу. Збірний образ єврейської мами вийшов пречудовим а окремі мами у залі чітко розуміли, яка з характеристик вкладена у нього їхніми дітьми.
Таким чином, сьогоднішній семінар зблизив ще більше представників різних громад на основі неформальної освіти про одвічні теми. Сподіваємося, Фонд ім. Л. А. Пінкуса й надалі підтримуватиме подібні ініціативи у нашій общині, позаяк вони дуже необхідні нашим людям.