Тернопільський Общинний Центр з робочим візитом відвідала Керівник Дніпропетровського регіонального відділу «Проекту Кешер» Елла Сидоренко та провела лекторій для жінок з теми «Економічна грамотність». Навчання такого плану є невід’ємною складовою діяльності організації, на ряду з пропагандою жіночого здоров’я, оскільки забезпечує жінкам більше свободи від негативних факторів сьогодення. Слухачки лишилися задоволені програмою та отримали нову корисну інформацію.
Навчання економічної грамотності в Тернопільському ОЦ ведеться детально та послідовно. Більше року тому координатор «Проекту Кешер» у регіоні Олена Стаханська обрала цю тему пріоритетною для вивчення та популяризації. Відтоді жінки можуть з впевненістю сказати, про покращення свого матеріального становища, оскільки програма вчить їх не лише економити, але й правильно планувати сімейний бюджет. Для мінімізації витрат жінки визначали споживання електроенергії в своїх оселях та вчилися вимикати «збиткові» прибори в потрібний час та багато інших простих, але дієвих способів економії. Кожна жінка має власний зошит, в якому ведуться записи та розрахунки і цифри у них дійсно відображають ефективність пророблених маніпуляцій.
Елла Сидоренко, яка координує саме програми економічного спрямування, привезла з собою дві унікальні лекції. Почерпнути нові знання зібралася двадцять одна слухачка, до того ж троє з них прийшли від німецької громади, з якою Общинний Центр підтримує тісний дружній зв’язок. Перша лекція стосувалася грамотного складання сімейного бюджету, визначення статей видатків та планування.
А от друга тема видалася новою та надзвичайно необхідною – виховання економічної грамотності у дітей в єврейській сім’ї. Діти – наше майбутнє і нам завжди хочеться дати їм більше. Але саме тому часто ми робимо неправильні кроки, які згодом впливають на подальше сприйняття дитиною грошей, яке переходить у доросле життя. Відтак, приміром, даючи дитині гроші щоденно на «кишенькові витрати» ми формуємо у неї неправильне сприйняття фінансів, яке можна порівняти з «манною небесною» – що б не робили, а вони є. Тому за словами Елли Сидоренко, краще давати гроші раз на тиждень у більшому обсязі, аби дитина вчилася планувати свої статки й цінити гроші загалом. І таких прикладів було багато.
Хоча занятті тривали чотири години з одним кава-брейком, жінки витримали цей час «на одному диханні». Корисна у наш час інформація сприймається легко, позаяк у ній є потреба. Оскільки Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» ставить за мету покращення становища своїх клієнтів, то така співпраці з «проектом Кешер» є позитивною та затребуваною.
Вдячні слухачки подарували гості з Дніпропетровська витвір свого рукоділля – рейзеле, а співробітники ОЦ забезпечили комфортне перебування у Тернополі та екскурсію єврейською частиною міста. Сподіваємося, що нова інформація стане корисною на практиці й посприяє покращенню добробуту жінок та їхніх сімей.