Сьогодні Хмельниччину відвідала делегація іноземців, які не байдужі до долі єврейського народу в галуті. Серед них були вихідці з Іспанії, Італії, Нідерландів, Бельгії та інших країн Західної Європи. Метою візиту було ознайомлення з нашою громадою та роботою ХБФ «Хесед Бешт». Вперше в історії нашої організації синхронний переклад проводився одразу трьома мовами: іспанською, англійською та німецькою.
Знайомство з нашими людьми почалося з домашніх візитів. Далі гості відвідали будівництво Центру реабілітації та регіонального розвитку. Їх вразили темпи зведення будівлі, її майбутня функціональність та завзяття, з яким члени громади по цеглинках відбудовують свою мрію.
До офісу Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» люди приїхали не з порожніми руками. Для малозабезпечених клієнтів вони привезли продуктові набори, що самі й допомогли розвантажити у якості волонтерів. Справа була не з легких, але спільна праця зі співробітниками Фонду познайомила гостей краще, ніж, приміром, семінарське заняття. Іноземці були вражені об’ємами роботи співробітників «Хеседу» й бажали їм наснаги та успіхів у благородній справі.
Знайомство з Общинним Центром «Тхія» особисто проводив Директор ХБФ «Хесед Бешт» Ігор Ратушний. Тут гостям продемонстрували всі музейні кімнати та розвиваючі програми. Особливу увагу приділили Музею пам’яті жертв Голокосту, в якому сталася зворушлива подія. Один із делегатів від імені нащадків всього німецького народу та послідовників фашистського альянсу попросив вибачення у єврейського народу за злочини, скоєні їх попередниками.
Дивували гостей і клієнти Фонду. Одна літня жінка, яка отримує тут соціальні харчі, поспілкувалася з іспаномовними делегатами їхньою мовою, чим вразила й співробітників ОЦ. Інший літній чоловік – Аркадій Вайнер – зібрав довкола себе чималу групу приїжджих, розповідаючи про жахи війни, які йому довелося пережити. А учасники еко-проекту й волонтери на згадку передали гостям власноручно-створені консервації та в’язані шкарпетки.
Іноземці продовжили свою мандрівку, лишивши не лише приємні спогади, але й пам’ятні сувеніри від нашої громади. Ці люди завжди пам’ятатимуть, що у нас – завжди раді зустрічі з ними.