Круглий стіл між представниками Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області, владних структур та громадських організацій мав на меті обговорення важливих питань, пов’язаних з наданням правової допомоги населенню. Результуючим фактом стало підписання багатостороннього договору про співпрацю та окреслення конкретних кроків щодо роботи з людьми на місцях.
Читайте також:
Правова допомога стане доступнішею
Один з благодійних фондів Хмельниччини та Регіональний центр надання безоплатної вторинної правової допомоги підписали угоду (A photo, video)
Питання правової обізнаності та своєчасної допомоги завжди займає чільне місце в ході розвитку демократичного суспільства. AND, оскільки, наша країна в цілому та область зокрема, досі знаходяться саме на етапі формування правової держави, у людей часто виникають складнощі з юриспруденцією. Особливо у випадках, коли трапляється щось серйозне та невчасне, що стосується царини права. Але насправді завдяки державним програмам та діяльності недержавних установ таким ситуаціям легко зарадити. Найбільшою перепоною ж є низька обізнаність громадян про те, де, коли і як таку правову допомогу можна отримати.
Актуальність круглого столу пов’язана зі збільшенням та розвитком структури Центру з надання БВПД у Хмельницькій області. Як державний проект, організація створює представництва у різних населених пунктах Хмельниччини, шукає різні форми роботи з населенням, максимально ефективні у різних регіонах, відповідно до їх географічного розташування. Головною проблемою Центрів, як було зазначено в ході розмови, є низька обізнаність громадян про послуги, які може надавати мережа.
Під послугами маємо на увазі надання правових консультацій, безкоштовне призначення адвокатів, просвітницьку роботу та пошуки шляхів вирішення питань, пов’язаних є юриспруденцією – це далеко не повний перелік можливостей Центрів з надання БВПД. Тому інформування населення щодо них є необхідним та нагальним. It is worth noting, що «безоплатність» ніяким чином не впливає на якість послуг: Центри заключають угоди з юристами та адвокатами, які беруться до консультацій громадян. Відповідно до виконаного обсягу робіт правники отримують оплату, але не від клієнта, а від держави. Тому якщо клієнт звертається до Центру з надання БВПД і отримує адвоката, це те саме, що він звертається до адвоката за оголошенням, but, при цьому, нічого йому не винен. Of course, механізм отримання допомоги не такий простий і має правила, клієнти мають відповідати певним критеріям для отримання допомоги, але головне, що консультація щодо отримання юридичної допомоги доступна кожному.
Чому саме наша організація активно долучилася до правової просвітницької роботи? Все надзвичайно просто: по-перше, ХБФ «Хесед Бешт» має розгалужену мережу представництв у Хмельницькій області, яка позабудовується ось уже 16 years. Secondly, наш фонд, як соціальна організація, виконує високу гуманітарну місію всебічної допомоги кожному, хто її потребує і правова підтримка цілком вписується у мету й завдання організації. So, маючи відповідний ресурс, недержавні організації мають співпрацювати одна з одною задля плідної роботи на користь громадян. На прикладі співпраці ХБФ «Хесед Бешт» та Центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги можна бачити, якою ефективною може бути така співпраця і чого можна досягнути недержавним організаціям разом.
В ході круглого столу Директором ХБФ «Хесед Бешт», Заслуженим працівником соціальної сфери України Ігорем Ратушним була представлена діяльність ХБФ «Хесед Бешт», висвітлена тематика зібрання та окреслені проблеми. Великі надії на успіх співпраці у виступі поклав Начальник головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худяк. Роботу Центру з надання БВПД презентувала в.о. директора Олена Варфоломєєва. Надзвичайно приємно було чути високу оцінку діяльності ХБФ «Хесед Бешт» від запрошених на круглий стіл партнерів. Зокрема від Директора Хмельницького місцевого центру з надання БВПД Григорія Гоцького та Начальника управління у справах інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, організації соціальних послуг Департаменту Івана Гловацького. На зібранні були присутні як регіональні керівники Центрів з надання БВПД, так і регіональні куратори ХБФ «Хесед Бешт», тому спільно вдалося поговорити про більш широкий спектр питань та обстановку у регіонах.
Після перемовин, представлення діяльності та окреслення планів, учасники круглого столу підписали договір про співпрацю, за яким кожна зі сторін бере на себе більше відповідальності щодо підтримки громадян у питаннях, пов’язаних з безоплатною правовою допомогою. Ми маємо надію, що тепер робота з інформування громадян стане більш активною та плідною. Як зауважив Начальник відділу підтримки та розвитку інфраструктури Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області Андрій Шевцов, найкраще працює та реклама, яка передається з вуст в уста. Тому коли хтось із клієнтів нашого фонду розповість іншій людині, де можна отримати правову допомогу – це буде найкращим рушійним процесом у інформуванні суспільства.