Цього року цифра «16» надзвичайно актуальна для Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» саме 16 вересня виповнюється 16 років від дня реєстрації благодійної організації, яку колектив вважає днем народження фонду. Жартівливо цьогорічне свято називають «повноліттям» за аналогією з настанням відповідального віку для громадян нашої країни.
До відзначення важливої дати в організації підійшли не стандартно, в першу чергу орієнтуючись на людей. Замість пишного свята у місті Хмельницькому, де знаходиться центральний офіс, комплекс заходів проходить у п’яти крупних населених пунктах: Старокостянтинові, Шепетівці, Славуті, Кам’янці-Подільському й Тернополі. Таким чином вдається дійти до більшої кількості клієнтів на місцях, вшанувати друзів та меценатів на місцях, які пліч-о-пліч працюють з Фондом, примножуючи добрі справи. В самому Хмельницькому урочистостей не відбувається, головне через реконструкцію приміщення Фонду, яку неможливо було більше відкладати.
Під комплексом заходів криється перелік активностей різного характеру, що є актуальним для всіх регіонів нашого краю. Впродовж 16 років представництва організації співпрацювали з органами місцевої влади, соціальними службами, культурними й освітніми установами, волонтерами та іншими громадськими організаціями. У час свого «повноліття» ХБФ «Хесед Бешт» запропонував усім причетним до цього процесу в різних містах зібратися разом на круглі столи, аби підвести підсумки плідної співпраці й поговорити про можливості в майбутньому. Такі круглі столи є публічними, проходять за присутності преси й мають на меті покращити соціо-культурне становище нашого суспільства.
У місцевих школах проводяться уроки Голокосту з використанням мобільної виставки «Голокост і Пам’ять», яка вже сім років мандрує Хмельниччиною та розповідає про страшні часи Катастрофи. І хоча нічого святкового у цій темі немає, однак уроки Голокосту, які висвітлюються в процесі лекції, актуальні в будь-який час. А особливо тепер. Лекції проходять для старшокласників, які вивчатимуть дане питання на уроках історії й висвітлюватимуть при здачі Зовнішнього незалежного оцінювання. На прикладі трагедії євреїв учні намагаються зрозуміти, наскільки важливо берегти й примножувати толерантність й на скільки зверхнє ставлення до ближніх може бути смертельно-небезпечним.
А от примноженням добра у регіонах займаються, якраз, волонтери Всеукраїнської мережі «Community», яка з весни працює на базі Фонду. Прості, але надзвичайно дієві, мотивуючі акції проходять за сприяння місцевих меценатів. Відтак, у Старокостянтинові благодійником акції став комерційний магазин «Росава», що надав безоплатно партію морозива, у Шепетівці – кафе «Казкова планета», яке надало відчутні знижки для учасників акції, а в Славуті – магазин «Голубе озеро». Звісно, за назвами насправді знаходяться чуйні серця керівників цих закладів та персоналу, які добре розуміють, навіщо примножувати добро. Акції проходять у супроводі запальної єврейської музики: все що необхідно зробити, аби взяти участь – пообіцяти волонтеру зробити, як мінімум, одну гарну справу. Досить часто люди вступають в діалог з волонтерами, з’ясовуючи, що ж може бути такою справою. Люди думають над цим, а це вже перший крок. Адже єврейська мудрість каже, що «…навіть думка про хороше діло – вже хороше діло…»
Вінцем виїзного дня є концерт Музичного колективу «ХеседБенд», який вже добре знаний не лише в Хмельницькій та Тернопільській областях, а й за межами України. Особлива програма, під назвою «Прикордонне містечко» розповідає про життя штетлу та його мешканців, про хвилини радості та тужливі миті. Окрім пісень доступними слухачам мовою та на їдиш додалися й композиції польською мовою. Адже містечка нашого краю завжди були мультинаціональними та своєрідними, де культура тісно перепліталася в єдину строкату спадщину багатьох народів.
У рамках святкування 16-ї річниці створення Фонду «Хесед Бешт» вже відбулися три комплексні заходи, лишилося ще два населених пункти. Надзвичайно приємно бачити усміхнені обличчя наших клієнтів в усіх куточках області, які випромінюють вдячність за допомогу та підтримку. Приємно зустрічатися з благодійниками, які вже багато років поспіль простягають руку допомоги чи підставляють плече там, де сил організації не вистачає. За словами Директора Фонду, Заслуженого працівника соціальної сфери України Ігоря Ратушного, де б не працювали наші менеджери, регіональні куратори чи де б не проживали наші клієнти – скрізь знаходяться добрі та чуйні доброзичливі люди, яким ми безмежно вдячні за співпрацю. Останній рік для організації був надзвичайно важким, але труднощі для того й існують, аби їх долати. Користуючись нагодою всіх присутніх вітали з новим 5776 роком та бажали гарної Печатки в Книзі Життя.