Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
70303f7564_217650

Ігор Коломойський

Останнім часом збіглися дві дивні події, які не можуть залишити байдужими євреїв України.
Під час нещодавньої зустрічі президента Росії Володимира Путіна із рабинами Ізраїлю (зокрема, головними рабинами Іцхаком Йосефом та Давідом Лау) та багатьох європейських країн (Франції, Бельгії, Німеччини, Великобританії, Нідерландів тощо), що її організовував головний рабин Росії Берл Лазар, пролунала надзвичайно невиважена оцінка особистості одного з головних нацистських катів Другої світової війни – Йозефа Гебельса, яка мовою оригінала дослівно звучить так: «Он добивался своего, он был талантливый человек. Нужно быть глупым, чтобы отрицать то, что было. Нужно быть не просто глупым, нужно быть наглым, чтобы отрицать то, что было. К сожалению, эта наглость так же, как и 70 лет назад, часто достигает своей цели».

Показово, що цитата президента Росії спочатку з`явилася у стрічках інформагентств, а потім зникла звідти та з телеекранів; у звіті канцелярії головного рабина Ізраїлю Іцхака Йосефа також не згадується ця дивна фраза.

Цей вислів жваво обговорювався у ЗМІ та у соцмережах, викликавши справедливе обурення. Адже комплімент у талановитості та вмінні «добиваться своего» прозвучав з вуст президента Росії на адресу одного з найкривавіших катів XX століття, сподвижників Гітлера та головних ненависників євреїв, прямого нащадка Амалєка, одного з авторів їдеї тотального знищення євреїв, злодіяння якого були засуджені Нюрнберзьким трибуналом. Те, чого зміг «добиться» Гебельс, добре видно, приміром, у таборі Освєнцим-Аушвіц-Біркенау, десятках інших концтаборів, де «остаточно вирішувалося єврейське питання»… Поруч з іменем Гебельса не те що компліментів чи похвал – окрім проклять для кожного єврея і бути нічого не може: кривавий попіл, на який Гебельс та його «талантливые» сподвижники-нацисти, перетворили за часи Другої світової шість мільйонів наших братів та сестер й досі стучить у наші серця! І ніхто не має права знущатися на весь світ над цими жертвами, восхваляючи їх катів! Як же ж вийшло, що поважні рабини та єврейські лідери не були ображені тим, що прозвучало на цій зустрічі? Чому такий ганебний випадок не знайшов оцінки у релігійних та громадських організаціях Росії, європейських країн? Чи не погоджуються й вони з такими дивними історичними висновками та оцінками, якщо мовчать та не коментують слова про Гебельса?

Потакання настроям реабілітації катів єврейського народу ніколи ні до чого доброго ще не призводило — достатньо зазирнути в історію. Українські євреї, Об`єднана єврейська община України висловлюють з цього приводу здивування та обурення.

Як дивує і обурює їх й інший факт: візит головного рабина Росії Берл Лазара до Криму та зустріч із самопроголошеним так званим прем`єр-міністром Криму Сергієм Аксьоновим, обговорення на ньому питань «жизнь иудеев Крыма». Берл Лазар навіть пообіцяв Аксьонову «помощь в развитии вашего региона».

Уся світова спільнота визнає Крим територією України, а Україну – єдиною та неподільною країною у центрі Європи. Сусідня держава у кримській ситуації порушила всі можливі та неможливі юридичні норми та правила, знехтувала думкою світових та європейських країн та міжнародних організацій. Анексія Криму Росією є чи не найганебнішим фактом сучасної історії.

Зрозуміле обурення українських євреїв спробами не тільки легалізувати порушення світових норм та міждержавних відносин. Нам не дуже зрозуміло, як головний рабин Росії сідає за стіл з людиною, проти якої держава Україна офіційно висуває звинувачення у тяжкому злочині, як він вибудовує плани «развития региона» Аксьонова, навіть не ставлячи до відома єврейську громаду України, як збирається розвиватися на окупованій території.

Крим – це Україна, і для Об`єднаної єврейської общини України ніяких інших аксіом не існує. Євреї, що мешкають у Криму – громадяни України, наші брати і сестри, частка нашої громади. Євреї України – мудрий та миролюбний народ. Євреї України – патріоти незалежної держави. Вони ніколи не погодяться затямовувати свою історичну пам`ять або відсувати кордони. Ми готові відверто сказати: нам не подобається, коли катів та нелюдів вважають «талановитими» та «спроможними досягати чогось», і такі оцінки несуть за собою спростування або вибачення перед пам`яттю народу, який піддавався тотальному знищенню, перед євреями – України, Росії, Білорусі та інших країн. Нам не подобається, коли будують плани розвитку з окупантами та злочинцями.

Ми дуже сподіваємось, що і єврейські організації Росії не побояться про це також заявити вголос!

Президент Об’єднаної єврейської общини України 

Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ

Джерело: http://www.megapolis.org/forum/viewtopic.php?p=15047738 з посиланням на http://www.jewish.kiev.ua/news/7815/

Фото: УНІАН

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей