Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

 Встановлено цю дату не випадково: саме 11 квітня 1945-го відбулося інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого табору смерті Бухенвальд, заснованого в 1937 році. За роки Другої світової війни через концтабори пройшло понад 20 мільйонів чоловік з 30 країн світу. Перший табір смерті почав діяти в 1933 році в Дахау, в наступні роки фашисти створили величезну мережу таборів, в яких планомірно, організовано і систематично знищувалися мільйони людей. Всього ж на території Німеччини та окупованих нею країн діяли понад 14 тисяч концтаборів, гетто і тюрем.

Жахливі фабрики смерті функціонували й на території нашої області. Сьогодні на місці колишнього концтабору в мікрорайоні Ракове обласного центру відбувся мітинг-реквієм в пам’ять про невинно закатованих. Щороку збиратися в місці поховання більш ніж 65 тисяч в’язнів цього концтабору 35 національностей вже стало традицією. Клієнти та працівники Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» також щороку вшановують пам’ять про безжально замордованих  і низько схиляють у скорботі голови, моляться за упокій душ загиблих.

Олексій Наконечний, військовослужбовець військової частини, на території якої знаходиться колишній концтабір, зробив для делегації ХБФ «Хесед Бешт» екскурсію по музею, в одній з його кімнат міститься велика кількість матеріалів та документів про діяльність концтабору. Лиш в подібних місцях сповна відчуваєш той жах, який довелося пережити нашим батькам і дідам. Лиш в подібних місцях якнайщиріше твориш молитву до Всевишнього, аби подібне ніколи не мало жодного шансу на повторення…

 

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Апрель 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей