Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
DSCF8253

Члени Асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто й концтаборів Хмельницької області

У п’ятницю, 22 листопада в Общинному центрі «Тхія», відбулася зустріч членів Асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто і концтаборів Хмельницької області, очолюваної Борисом Ісаковичем Шлаїним. На превеликий жаль, не всі змогли потрапити на зустріч, в основному через поважний вік та стан здоров’я. Однак на зустріч приїхали члени асоціації з районів області, що дозволило провести збори плідно й різнобічно.

Засідання розпочав голова Асоціації Хмельницької області Борис Шлаїн. У його промову ввійшла коротка доповідь про діяльність очолюваної ним організації за минулий підзвітний період, досягнення й питання, пов’язані з фінансовою складовою. Значну частину промови зайняла розповідь про Конференцію Асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто і концтаборів України, що проходила на початку листопада в Києві. Борис Ісакович представляв на цьому важливому зібранні хранителів пам’яті про Голокост Хмельницьку область, тому донесення результатів Конференції членам організації було дуже важливим. Присутніх, однак, пригнітив той факт, що в розділі доповіді голови Асоціації України Бориса Забарко, де мова йшла про музеї пам’яті жертв Голокосту, ні слова не було зазначено про музей у нашому місті. Відкритий Хмельницьким благодійним фондом «Хесед Бешт» ще в 2010 році, і єдиний діючий на території Західної України, цей музей заслуговує на уваги єврейської громади.

Особливу увагу приділили стану пам’ятних і меморіальних знаків на території Хмельницької області, що стосуються місць масових поховань в’язнів гетто. Приємно було чути, що в деяких місцях, таких як Дунаївці, стан пам’яток оцінено, як ідеальний. Однак у багатьох інших випадках меморіали вимагають ремонтних робіт.

Найбільш сумним моментом зустрічі був час, коли згадали тих, хто не дожив до неї. За останніх кілька років кількість членів організації скоротилося майже вдвічі, багато людей з кожним днем відчувають себе все гірше і, на жаль, у цій ситуації немає винуватців. Просто все частіше доля відбирає у нашої громади свідків жорстоких часів Катастрофи, людей, які не скорилися у концтаборах, але безсилі супроти часу. Світлу пам’ять всіх колишніх членів організації присутні вшанували хвилиною мовчання.

Леонід Йосипович Підлісний доповів про свою подорож до Німеччини у складі делегації з науковців та живих свідків Голокосту. Він продемонстрував фотографії та розповів про ставлення німців до вчинків свого колишнього уряду. У Німеччині наша делегація зустрічалася з учнями, студентами та молоддю, які, як губка, поглинали і співпереживали трагічну інформацію про сотні тисяч невинних жертв нацизму.

Соціальні питання, які виникали в учасників зборів, знаходили відповіді або у голови Асоціації (як-то пільги на проїзд, державна підтримка або програми «Клеймс Конференс»), або переадресовувалися співробітниці Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт», менеджеру Центру реабілітації та регіонального розвитку Галині Атаманчук, яка за можливістю їх роз’яснювала. Зараз Фонд повністю забезпечує усіма необхідними послугами жертв фашизму, в число яких входять і в’язні концтаборів та гетто. Соціальна політика Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» і «Джойнту» спрямована на всебічне зняття соціальної напруги з цієї категорії клієнтів.

А мажорною нотою зборів став виступ аматорського дуету Галини Атаманчук та керівника вокальної студії Анатолія Музики, які виконали добре відомі пісні російською, українською та ідиш. Життя продовжується і разом з ним триває кропітка робота з поліпшення життя багатостраждальних бранців фашистського режиму.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Март 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей