Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
IMG_7586

Наталія Тинкевич з юними клієнтами під час творчих майстерень

Виїзди у регіони – невід’ємна частина роботи менеджерів Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт». Вони дозволяють експортувати до віддалених представництв нові проекти та ідеї, доставляти допомогу до клієнтів а також проводите живе й активне спілкування з нашими людьми. Цього разу Славута порадувала візитерів не лише гарною погодою, але й щирими посмішками дітей та дорослих, новими напрямками роботи зі збереження історії краю.

Раніше Славута була крупним єврейським центром, відомим широко за межами Хмельницької області. З-поміж багатьох інших цікавих фактів, не можна обійти увагою, що саме тут випікали мацу, яку постачали до синагог Поділля й не тільки. Тут проживало  багато непересічних євреїв, які лишили слід в історії та духовності, науці та культурі. На жаль, трагічні події Другої Світової практично до тла випалили колишню славу. Після них лишилися нові пам’ятки єврейської історії – меморіали та братські могили.

 Історія від першого переселенця й до сьогодні буде відображена у музейній експозиції, яка розташована у Славутському представництві ХБФ «Хесед Бешт» під керівництвом Наталії Тинкевич. Воно розміщене у будівлі колишньої синагоги, яка тепер доглядається Фондом. Наразі вже готова виставкова частина. Її під час візиту укомплектували менеджер зі зв’язків з громадськістю Людмила Шварцман та менеджер з регіонального розвитку Галина Атаманчук. Тепер тут можна побачити предмети єврейського побуту та предмети культу, експонати, пов’язані з Голокостом на Славутчині. Сучасність представлена видавничою продукцією ХБФ «Хесед Бешт». А от стендову частину, після обговорення, було вирішено пере форматувати під сучасний лад з використанням нового дизайну. Остаточне відкриття музею заплановане до святкових днів 15-ї річниці заснування ХБФ «Хесед Бешт» 16 вересня 2014 року.

А поки історія дбайливо укладається у друковані аркуші, сучасність вирує та розквітає з новими силами. Для дітей та їхніх батьків було проведено захід у рамках дитячого літнього табору  «Лильмод Ве Ноах» менеджерами Фонду Ольгою Нікітіною та Світланою Сноз. Остання, до речі, родом зі Славути, тому приїздити у рідні краї в яксно новому амплуа мадріха для дівчини вдвічі приємніше. Для дітей та дорослих була представлена широка програма. В неї ввійшли заняття в рамках проекту «Ластівки Доброти», який реалізується Фондом «Хесед Бешт» у всіх представництвах. Присутніх зворушила історія Вікторії Полісюк, якій усі разом були написані теплі побажання міцного здоров’я. Творчі майстерні навчили славутчан новим, цікавим та, водночас, простим способам зробити з паперу чи картону справжню казкову композицію. Рухливі ізраїльські танці звеселили та спонукали порухатися, замість зарядки.

IMG_7634

“Трубочкокрафт” – винахід славутської малечі

А справжнім подарунком для дітей став похід до місцевого дитячого закладу «Батискаф», де на малечу вже чекав смачний обід. Тут також було не без сюрпризів, однак їх дорослим показали вже самі діти. За кілька хвилин, вражені програмою таборного дня, вони придумали нове заняття з рукоділля. Його назвали «трубочкокрафт» (за аналогією з «пейперкрафт» – мистецтво створювати образи з паперу): діти з кольорових трубочок наробили всі разом дивних композицій прямо за обіднім столом. Ніхто їх до цього не спонукав, тож усі дорослі були вражені здатністю дітей працювати в команді, що не може не радувати.

Зважаючи на становище у Славуті сьогодні, можна з упевненістю сказати, що місцева громада розвивається стрімко та продуктивно. До колишнього рівня, звісно, далеко, але з часом сюди, в регіон де пам’ятають минуле та дбають про майбутнє, обов’язково повернеться до колишньої слави.

А наостанок хочеться подати інтерв’ю, записане редактором газети «Шалом Алейхем» В’ячеславом Нагнибідою, зі Світланою Данилівною Соколовою – клієнтом ХБФ «Хесед Бешт», яка прийшла на захід з онуком. Вона радо поділилася думками про роботу представництва сьогодні.

IMG_7555

Світлана Данилівна Соколова

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей