Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

Директор ХБФ “Хесед Бешт”, Заслужений працівник соціальної сфери України Ігор Ратушний

Сьогодні в усіх нас велике свято. Це без перебільшення так, адже ми святкуємо вже третій ювілей, попри негаразди та труднощі, збираємося разом, не зважаючи на життєві складнощі й бачимо одне одного усміхненими та радісними. П’ятнадцять років тому розпочалася історія творення добрих справ, які дійсно допомагають іншим людям. За цей час змінилося майже все, окрім, власне, ідеї та мети нашої роботи – дійти до кожного, хто потребує нашої допомоги. І зараз саме час озирнутися назад, подумати та пригадати, які ж записи з’явилися у цій історії за останній час.

Останній рік, який Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» провів разом зі своїми клієнтами, друзями та партнерами, видався надзвичайно складним. Але аналізуючи цей час можна помітити, що чим скрутніше нам було, тим більше гарних звершень відбувалося потім. І це є свідченням важливості нашої роботи, а також прикладом Вселенської справедливості, який наша організація завжди сповідує: чим більше добра буде зроблено безкорисно – тим більше добра повернеться. Особисто я завжди був у цьому переконаний. А сьогодні кожен може сам пересвідчитися у цій простій істині, взявши за взірець життєвий шлях нашої організації.
Початок року лихоманив усіх нас неспокоєм у країні. Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» завжди обстоював позиції миру та добра, діалогу та відвертості заради загального блага. І вперше в історії нашої організації настала пора, коли усім менеджерам довелося працювати в умовах підвищеної готовності до чогось надзвичайно лихого. Ми розуміли, що загальне напруження в суспільстві відбивається на наших клієнтах, особливо літніх людях, які надзвичайно близько беруть до серця неспокій. Менеджери Фонду готувалися до системної та затяжної кризи, опрацьовувалися плани з закупівлі предметів першої необхідності та їжі, які могли знадобитися у найскрутніший час. Та поряд із цим ми не покладали рук у розбудові нашого майбутнього. За сприяння благодійників нарешті зрушило з місця питання приміщення в місті Тернопіль. Упускати нагоду, якої не було з самого початку, ми не могли і не хотіли: євреям неможна впадати в сум, про це каже наша тисячолітня мудрість. Тому готуючись до найгіршого в державі ми ризикнули почати реконструкцію вже власного приміщення в Тернополі. І не прогадали – наприкінці літа Общинний Центр міста Тернопіль вдало розпочав свою роботу для клієнтів всієї Тернопільської області.
Не збулися й найгірші прогнози з кризою. Проте сталося непоправне – пролилася кров. І ця лиха доля торкнулася й нашої громади. Із Києва повернувся поранений, але живий, наш клієнт та молодіжний лідер Олександр Абаєв, який витягав «небесносотенців» з Інституцької. Важка травма хлопця не піддавалася лікуванню, хоча наші лікарі та волонтери робили для цього усе можливе. За сприяння Фонду потерпілий спромігся вилетіти в Ізраїль на лікування, а ми продовжили допомагати постраждалим, яких було чимало. Всім від нас залежним ми закликали до миру та діалогу усіх, хто намагався з’ясовувати стосунки під час перехідного етапу державотворення.
Попри неспокій, за допомоги Всевишнього, нашій громаді вдалося відсвяткувати і Пурім, і Ту-бі-Шват, і Песах. Нас оминули провокації, якими повнилося суспільство. Хоча про витівки невідомих хуліганів й досі нагадують світліші за відтінком ділянки фарби на фасаді Общинного Центру «Тхія», що в’явилися на місці нетолерантних «графіті». Вперше в історії зазнав наруги єдиний в Україні пам’ятник жертвам погрому 1919 року. Однак розмальована основа меморіалу пришвидшила процес його оновлення. Коштом місцевих меценатів з громади було повністю відремонтовано цінний для історії та ще цінніший для нашої пам’яті меморіал на могилі предків.
Впродовж року також зміцніли відносини з організаціями-партнерами. Ми розпочали роботу зі створення мережі соціальних партнерів, що покликана покращити рівень життя громадян, сприяти розвитку суспільства та покращити якість надання послуг усіх учасників цього об’єднавчого процесу. Основою стало підписання договору соціального партнерства між учасниками мережі, що сприяє покращенню координації наших дій, злагодженості у роботі окремих організації.
Всередині року перед всіма нами постала нова проблема, ще більш складна та загрозлива. За всю історію діяльності організації ніколи не виникало ситуацій, коли б фраза «головне, що немає війни» не применшувала значимості якихось труднощів в роботі чи житті. На превеликий жаль, тепер так сказати вже неможна. Ситуація, яка склалася далеко на сході, відобразилася не лише на наших гаманцях у вигляді зростанням цін. Фонд долучився до підтримки переселенців.
Цього року молодіжні та сімейні табори не проводилися на узбережжі моря. Однак нам вдалося провести табір для клієнтів у мальовничих лісах Черкащини, сімейний шаббатон – у непорушних Карпатах. З кожної, навіть найскладнішої ситуації, наші люди знаходили вихід, однак неспокій не дає відпочивати безтурботно. Ніхто з волонтерів нашого Фонду не думав, що його допомога стане корисною Збройним Силам у підготовці військової техніки для оборони кордонів. Але допоки над нами ще мирне небо, усі ми робимо все від нас залежне, аби добро повернулося туди, де зараз царює безлад та кровопролиття.
До дня Перемоги над фашизмом, спільними зусиллями, нам вдалося привести до ладу Меморіал пам’яті жертв Голокосту по вул. Сільськогосподарській. Роботи тут ще багато, але вже зараз цей комплекс виглядає так, як і має виглядати пам’ятне місце загибелі восьми тисяч двохсот наших побратимів. Також силами волонтерів та за сприяння Фонду були прибрані усі цвинтарі та сектори, де покояться наші предки. Адже без поваги до минулого та пам’яті попередників немає надій на світле майбутнє.
Увесь рік для користувачів мережі Інтернет працював сайт Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт», який висвітлював діяльність організації в усіх куточках світу. Наповнення віртуальної сторінки містить багато корисної інформації: тут є і відео, і звукові матеріали, завантажені фотографії з найбільш феєричних заходів у галереї «День за днем».
Неможливо охопити усе й одразу. У пам’яті завжди виринають лише найяскравіші спогади. Однак це тільки миті, можливо окремі дні. Корисні справи, які щоденно робляться працівниками Фонду для людей, зливаються в суцільну картину з теплих пастельних тонів добра, що йде від чистого серця. Багато разів за рік ми чули щирі слова подяки, які підбадьорювали та додавали сил трудитися ще краще. Ми дивилися на результати роботи, пишалися ними й думали: «Це добре. Наступного разу треба робити ще краще». І саме тому сьогодні всі ми святкуємо п’ятнадцяту річницю нашого Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт».
Як директор організації я хочу щиро подякувати усім працівникам за ще один рік роботи. Пам’ятайте, що ми можемо набагато більше, коли в наших серцях жевріє любов до ближніх. Я хочу подякувати нашим клієнтам за їхню вдячність, за щирі слова, які є мірилом нашої роботи, і навіть за критику, яка допомагає робити послуги більш ефективними. Я хочу подякувати усім добрим людям, які пам’ятають про заповіді «Цдаки» та «Міцви» й жертвують на допомогу нужденним. Мені приємно привітати всіх вас зі святом, та побажати щастя, добра та любові. Адже допоки всі ми разом, у нас є заради чого жити, є що любити і до чого прагнути.
З найкращими побажаннями,

Директор
ХБФ «Хесед Бешт»
Заслужений працівник
соціальної сфери України
Ігор Ратушний

Один комментарий: Ще один рік, ще один ювілей

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей