Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

balagulaКлуб цікавих зустрічей у Общинному Центрі «Тхія» зібрався на чергове засідання. Цього разу краєзнавець та волонтер Фонду «Хесед Бешт» Леонід  Западенко підготував цікаву презентацію про непересічну людину – єдиного у колишньому Проскурові візника, який, за аналогією, був і єдиним візником-євреєм нашої громади. Балагула – приватний перевізник, став центральною постаттю зустрічі, яка викликала у присутніх багато спогадів та емоцій.

На початку зустрічі Леонід Петрович продемонстрував два відео кліпи власного монтажу з видами колишнього єврейського Проскурова. Далі розмова плавно перейшла у площину перевезень  на колісному екіпажі – змістові роботи балагули. Присутніх ознайомили з правами та обов’язками сучасних візників, позаяк такий вид перевезень має нормативну базу в сучасному Законодавстві. Виявляється, керманич екіпажу має знати не лише правила дорожнього руху, але й мати ветеринарні знання, слідкувати за чистотою як власної уніформи, так і зовнішнім виглядом рушійної сили повозки – коня.

Про першого та єдиного офіційного проскурівського візника матеріалів лишилося небагато. Однак трохи інформації про нього збереглася й у творах відомих письменників. Також мова йшла і про сучасного візника у нашому місті: хмельничани та гості міста неодноразово бачили його у парку ім. Чекмана, де сучасний балагула катає всіх охочих на своєму візку. Восени співробітники ХБФ «Хесед Бешт» познайомилися з ним особисто, коли до п’ятнадцятої річниці організації знімався святковий відео кліп (переглянути можна тут).

Вже опісля презентації гості Клубу цікавих зустрічей висловлювали свої спогади та емоції, стосовно теми зібрання. Борис Шлаїн першим подякував Леоніду Петровичу за гарну розповідь та Фонду «Хесед Бешт» за можливість збиратися, а також розповів свої спогади про візників минувшини, з якими мав справу. Зельман Єлевич, який по праву у своїх 94 роки є старійшиною нашої громади, вніс корективи у розповідь краєзнавця, посилаючись на власні спогади. Він розповів, як візник кермував своїм транспортним засобом у місті, де були стоянки чи повороти. А Софія Абєсінова також поділилася з присутніми спогадами про часи, коли кінь та екіпаж були звичним явищем на дорогах міста.

Загалом зустріч видалася цікава та емоційна. Наші клієнти з нетерпінням чекатимуть нового засідання клубу та виступу Леоніда Петровича, позаяк це завжди цікаво, корисно та пізнавально.

IMG_1538

На перегляді відеокліпу

IMG_1541

Борис Шлаїн

IMG_1543

Зельман Єлевич та Людмила шварцман

IMG_1546

Софія Абєсінова

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей