Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
IMG_0014

Пам’ятник жертвам погрому 1919 року з “графіті”

Одним з напрямків роботи Хмельницького благодійного фонду «Хесед бешт» є збереження пам’яток єврейського культурного надбання краю, місць масового захоронення та пам’ятників. Під опікою Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» знаходиться єдиний в Україні пам’ятник жертвам Проскурівського погрому в 1919 році по вулиці Льва Толстого.

В період часу з 27 на 28 березня, припустимо в нічний час, над цим пам’ятником було вчинено акт вандалізму. Невідомими особами було пошкоджено північну частину пам’ятнику, яка виходить безпосередньо на вулицю Л. Толстого. Аерозольною фарбою зловмисниками було нанесено два малюнки на основну частину меморіалу. Загалом було пошкоджено близько трьох квадратних метрів поверхні пам’ятнику. Штукатурка основи не дозволяє просто стерти написи, тому для усунення «графіті» необхідно перефарбувати всі ушкоджені ділянки.

Щодо самих написів, то їхній характер тяжіє до ідеологічних, а не просто хуліганських, які залишають по собі люди, які відносять себе до «вуличних художників». Обидва малюнки, залишені на пам’ятнику, є впізнаваними. Перший з них – надпис з цифрами «14/88» – кодовий лозунг фашистських угрупувань, які баряться за чистоту білої раси. Інший символ, який має вигляд латинської букви «N», перекресленої вертикальною лінією, схожий на символ «Ідея нації», який використовують ультра-праві націоналісти.

Варто зазначити, що акт вандалізму щодо пам’ятнику жертвам Проскурівського погрому відбувся вперше за всю історію його існування (встановлений у 1925 році, реконструйований до сучасного вигляду у 2000 році). До сьогодні жодних написів будь-якого характеру або навмисного псування пам’ятнику чи елементів території довкола не відбувалося.

Також слід нагадати, що 13 березня 2014 року три символи, схожі на «Ідея нації», були нанесені аерозольною фарбою невідомими особами на інший об’єкт, підпорядкований Хмельницькому благодійному фондові «Хесед Бешт» – Общинний Центр «Тхія» на вул. Кам‘янецькій, 58/1.

Зважаючи на часті прояви вандалізму, які раніше не мали місце у суспільному житті нашого міста та роботі ХБФ «Хесед Бешт», клієнти висловлюють стурбованість. Директор організації та Глава правління Хмельницької юдейської громади Ігор Ратушний провів ряд зустрічей та консультацій з місцевими органами влади та громадськими організаціями з метою врегулювання ситуації. Клієнтів та членів громади закликаємо зберігати спокій та не піддаватися на провокації.

Один комментарий: Прикрий вандалізм

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей