Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

DSCF8074Осінній шаббатон, який проводився Хмельницьким благодійним фондом «Хесед Бешт» в останні вихідні жовтня, подарував радість спільної зустрічі Суботи єврейським сім’ям з Хмельницького, Шепетівки, Ізяслава, Деражні, Кам’янець-Подільського й Тернополя. Така велика географія учасників дозволила зібрати разом людей, які раніше не були знайомі зовсім, або погано знали один одного, були й такі, хто брав участь у шаббатоні вперше. Тому співробітникам Фонду було подвійно приємно слухати подяки та позитивні відгуки по закінченню цього «єврейського уїк-енду».

Тематика шаббатона ґрунтувалася на питаннях відносини в єврейській родині, відносин між батьками та дітьми. Багато сімей приїхали на захід в складі представників трьох поколінь: старшого, середнього та молодшого. Така наступність поколінь дозволила організаторам куди краще реалізувати програму Шаббатону.

DSCF8075

Молитва та кідуш.

DSCF8013

Іменинниця Ліза Нєстєрєнко

Все почалося з запалювання свічок, виголошення молитов і благословень. Як організатори, так і учасники надзвичайно серйозно поставилися до шаббатнім заборонам, формі одягу. Активну участь брали діти, які залишили на час шаббата свої звичні ігри і витівки, занурившись із батьками в атмосферу духовності свого народу. Кідуш на вино і хали робив Голова Тернопільської іудейської релігійної громади Ігор Банзерук (Іцхак Кацнер). Важливою частиною заходу було знайомство учасників між собою. Кожен мав можливість представити себе і свою сім’ю, коротко розповісти про очікування від зустрічі. В ході знайомства виявилося, що мало не кожна сім’я має цього дня певний привід для окремого святкування, як-то річниця весілля чи день народження родичів.
А от Лізі Нєстєрєнко поталанило ще більше – вона сама цього дня святкувала сімнадцятий день народження! Усі гуртом учасники шаббатону побажали їй «Мазл-Тов» і «До ста двадцяти!»

Також пролунала й чимало подяк, адресованих Хмельницькому благодійному фонду «Хесед Бешт» за активну участь в житті членів єврейських громад, допомогу і підтримку. Під час зустрічі учасники із задоволенням репетирували спільне виконання декількох шаббатніх пісень, тексти яких були роздані заздалегідь, і вийшло це вельми згуртовано. Далі слідувало неформальне спілкування учасників і неспішний моціон вечірнім містом.

Другий день розпочався зі спільної молитви Шахаріт. Після сніданку широко розчинив двері Общинний центр «Тхія», де проходила теоретико – практична частина шаббатону. До обіду тут говорили про відносини батьків і дітей, проводився психологічний тренінг з цієї ж тематики. Тут також була прочитана Тижневий Глава Тори «Хайей Сара». Учасники знайомилися з роботою Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» і його окремих програм, працювали творчі майстерні та ігрова кімната Центру розвитку дитини. Учасники шаббатона зустрілися з директором Фонду та головою обласної єврейської громади Ігорем Ратушним, який розповів про важливість роботи організації, плани та перспективи, а також відповів на питання, які цікавили людей питання.

DSCF8048

Говорить Голова іудейської громади Ізяслава Тузман Борис Цодікович

DSCF8017

Знайомство сімей

DSCF8006

Молодше покоління

DSCF8079

Передавання Шабатньої хали

Завершила шаббатон спільна зустріч Авдали, після чого учасники разом прочитали молитву Мінха і вирушили додому. Ця зустріч була наповнена змістом, родинним теплом і доброзичливістю. Подібні заходи надзвичайно важливі для єврейської громади. На жаль, вартість подібних зустрічей не дозволяє збирати велику кількість учасників. Хмельницькому благодійному фонду «Хесед Бешт» та МГО «Джойнт» вдається проводити шаббатони без оплати від учасників. Але без надійної спонсорської допомоги така можливість незабаром може бути втрачена. DSCF8028 DSCF7998 DSCF8052

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Март 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей