Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
На конференції

На конференції

Важливим напрямком діяльності Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» є збереження та примноження єврейського культурного надбання, яке є невід’ємною частиною загального культурного надбання України. Впродовж століть єврейська громада вносила вагомий внесок у розвиток нашої держави, позаяк територія сучасної України входила до межі осілості єврейського народу. Цей вклад має втілення у архітектурі, звичаях і традиціях, предметах.

17-18 вересня Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» провів Міжнародну науково-практичну конференцію «Нові дослідження походження предметів юдаїки в музеях України». Конференція відбулася за фінансового сприяння Фундації Ротшильд (Ганадів), Великобританія. Партнером проведення конференції став Державний історико-культурний заповідник «Межибіж».

Головною метою проведення конференції було підняття та висвітлення теми важливості правильної ідентифікації, опису, збереження та систематизації артефактів, які відносяться до предметів юдаїки. У післявоєнний час, після винищення єврейського народу на теренах окупованої території України, таких предметів лишилося надзвичайно багато. Відсутність системного дослідження їх походження призвело до того, що багато унікальних та безцінних предметів, які мають велике культурне значення, були втрачені, вивезені з території країни, знищені чи загублені або ж мали недостовірну ідентифікацію у музейній документації. Таким чином, значний пласт історико-культурної спадщини єврейського надбання, який є частиною загальноукраїнського культурного спадку, не був вивчений належним чином.

На конференції були присутні тридцять шість представників музейних установ та дослідників предметів юдаїки з усієї країни. Спеціальними гостями були незалежні куратори з Австрії, колишні куратори Єврейського музею у Відні. Програма конференції була розподілена на два етапи: перший проходив у Общинному центрі «Тхія» Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» у м. Хмельницький, другий – у Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж». Під час конференції учасники змогли обмінятися досвідом та здобутками, презентувати власні програми роботи з предметами юдаїки.

Спеціально до конференції Хмельницьким благодійним фондом «Хесед Бешт» було видано збірник матеріалів конференції (ISBN 978-617-683-022-1). Дане видання буде корисним для працівників музеїв України, які опікуються предметами юдаїки, істориків, краєзнавців, етнографів. Примірники збірнику будуть надані в користування музеям, надіслані до закладів культури України та державних бібліотек.

Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» доклав усіх зусиль, аби конференція пройшла на гідному рівні. Наша організація сприяла розвиткові питання збереження предметів юдаїки, що в подальшому значно вплине на загальне становище музейної справи у сфері збереження історичних пам’яток та у розрізі загальнокультурного збагачення музейних фондів. Також конференція посприяла приверненню уваги місцевих та зарубіжних зацікавлених осіб щодо розбудови музейної, культурної та туристичної сфери у Хмельницькому регіоні

6 комментариев: Міжнародна конференція, проведена Фондом «Хесед Бешт»

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Март 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей