Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
IMG_6736

Общинний Центр у м.Тернопіль

Ще не встигла висохнути фарба на деяких конструкціях, але Общинний Центр міста Тернополь почав вирувати життям, гостинно запрошуючи членів громади на День відкритих дверей. Сьогодні сюди завітали співробітники ХБФ «Хесед Бешт» на чолі з директором Ігорем Ратушним, аби особисто поспілкуватися з клієнтами, провести низку цікавих та корисних заходів, а головне – з’ясувати потреби людей та знайти шляхи їх розв’язання. 10 липня 2014 року увійде в єврейську історію краю, як перший повноцінний день роботи нового Общинного Центру для громади.

До офіційного відкриття лишається менше двох місяців. Ця подія припаде на 15-ту річницю заснування ХБФ «Хесед Бешт» 16 вересня цього року (адже у Фонді здавна заведено відкривати нові приміщення у день свого «народження»). Сьогодні ж відбулося технічне відкриття з використанням встановленої апаратури, освітлення й допоміжних засобів. Саме тому Общинний Центр працював не на повну силу, але результатом усі лишилися вдоволені. Деякі недоліки, які були виявлені при «пускові» нової будівлі були виявлені й дуже скоро будуть усунені.

Хмельничани привезли зі собою низку методик  та проектів, які гарно себе зарекомендували в останній час. Для тернополян було проведено одразу три заходи поспіль, кожен з яких орієнтувався на окрему вікову категорію клієнтів. Зранку в актовому відділені зібралися люди «золотого віку», які мали змогу поспілкуватися з менеджером соціальної реабілітації Аллою Клопотюк. Людям пропонувалося заглибитися у спогади та роздуми про життя й добро. Алла Юхимівна розповідала присутнім притчі, сповнені глибокої філософської думки, які спонукали присутніх до роздумів про вічне. Також люди дізналися про стан сучасної благодійності у світі.

В післяобідню пору в цьому ж залі було проведено захід для представників середнього та старшого віку. Менеджер з питань регіонального розвитку Галина Атаманчук та керівник ансамблю Анатолій Музика представили на розсуд гостям другу частину проекту «Дорогу осилит идущий», що має назву «Батьки та діти» (перша частина називається «Життя чудових людей»). Зустріч носила форму діалогу між ведучими та клієнтами з теми відносин старшого та прийдешнього покоління. Музичні вставки, виконання авторських пісень, які гармонічно розкривали та доповнювали одвічну тему, додавали зустрічі емоційності. Не рідко можна було споглядати сльози в очах гостей, які бриніли при перегляді відеороликів; часто можна було споглядати, як люди підспівували знайомим гітарним мотивам.

Захід для молодих сімей з дітьми мав місце о шістнадцятій. Менеджер зі зв’язків з громадськістю Людмила Шварцман та менеджер по роботі з клієнтами Ольга Нікітіна провели майстер клас  з виготовлення паперових квітів для дорослих та малюків. Паралельно з ручною роботою проводилася розвиваюча робота, яка спонукала дітей та дорослих взаємодіяти між собою, розкривати свої юні або вже дорослі особистості та об’єднуватися разом задля спільною роботи.

Окрім людей, задіяних у зустрічах, до Общинного Центру приходили й просто відвідувачі з числа єврейської громади Тернополя, які не могли лишитися байдужими до дійсно важливої події. До їхньої уваги була представлена виставка з життя єврейської громади Тернополя, про яку розповідали співробітники представництва. Багато відвідувачів знаходили світлини з особистих фотоархівів у виставковій програмі «Ми народ», що вже саме собою говорить як про єдність громади, так і про важливість само ідентифікації з єврейською історією та корінням.

Допоки одні люди проводили презентації чи майстер-класи в ОЦ, інші здійснювали домашні візити до клієнтів, які не можуть прийти особисто. Такі візити завжди допомагають краще зрозуміти потреби та наявні проблеми людини, сформувати перелік питань, що потребують вирішення. Декому з них випала нагода отримати спеціальну адресну допомогу від благодійників Всеукраїнського рівня, що було вдвічі приємніше.

Паралельно з усіма заходами, цього дня у Общинному Центрі працювала знімальна група студії «Новий погляд» й редактор газети «Шалом Алейхем» та адміністратор сайту hesedbesht.org.ua В’ячеслав Нагнибіда. Відфільмовані кадри стануть основою відеоролику про Общинний Центр, що буде презентований вже у день повноцінного відкриття у вересні. Деякі відвідувачі люб’язно дали інтерв’ю на камеру. І якщо підсумувати одним реченням вс, сказане ними, можна відзначити: «Тепер у тернополі є справжній єврейський теплий дім!»

Візит хмельницьких колег завершився нарадою співробітників усіх структурних підрозділів для кращої комунікації та координації роботи, які провів Ігор Ратушний. Робота Общинного Центру – складний процес, який потребує значних затрат часу та зусиль багатьох менеджерів. Тому усі повинні працювати злагоджено та чітко, аби клієнти – члени єврейської громади – повністю реалізовували себе, свої вміння та потреби. Перші кроки у цьому процесі вже зроблені. Тому варто побажати наснаги колективу Общинного центру міста Тернопіль у особах Олени Сеник, Ірини Івшиної, Олександра Геллера, Михайла  Шмітко та Ганни Крайник та усіх волонтерів, які вкладають свій час та вміння в розбудову свого теплого дому в «файнім місті Тернопіль».

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей