Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
IMG_6966

Учасники табору з батьками та мадріхами біля ОЦ “Тхія”

«Лильмод Ве Ноах» («Вчимось і відпочиваємо») – таку назву мав дитячий табір, організований впродовж шести днів для юних клієнтів ХБФ «Хесед Бешт» у Общинному Центрі «Тхія». Це була гарна нагода відпочити, оздоровитися, дізнатися щось нове та поспілкуватися між собою дітям, які не відвідують цього спекотного літа інших таборів. В основному табір був розрахований на дітей з групи ризику та малозабезпечених сімей, для яких відпочинок – дорога справа. Але працівники Фонду доклали всіх зусиль, аби табір запам’ятався дітям надовго.

Шість насичених днів (з 27 липня по 1 серпня) для дітей реалізовувалась весела та корисна програма. Загалом 30 наших клієнтів взяли участь у таборі. Було сформовано 2 вікові групи: з 3 до 13 та з 13 до 16 років відповідно. Співробітники ОЦ «Тхія» стали мадріхами, які склали й проводили усі заплановані заходи. Кожен день мав свою тематику та відповідну назву.

Розпочався табір з сумісного походу дітей та їх батьків у цирк. Для Хмельницького це явище достатньо рідкісне, тому цікавість від походу мали як дорослі, так і діти. До душі глядачам припали еквілібристи, наїзники на конях і, звісно ж – веселі клоуни, які у більшості асоціювалися зі святом Пурім. Після цирку всі учасники табору разом пішли на прогулянку до міського парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана, де діти мали змогу гратися та кататися на атракціонах.

З понеділка програма табору вже урізноманітнилася розвиваючою діяльністю. Назва другого дня – «Батьківщина в серці». Програма розпочалася з розповіді про життя єврейської громади на Поділлі від приходу перших переселенців-ашкіназі й до сьогодні. Потім дітям розповідали про заснування та розбудову держави Ізраїль, проводячи паралелі з Україною. Відвідувачі табору цього дня вивчили (а більшість повторили) гімни обох держав у музичному супроводі. Після обіду заняття проводилися вже у групах. Молодші писали листа своїм ровесникам в Ізраїль а старші – вивчали молитву «Шма» та розглядали медузи. Заняття зі старшими дітьми проводила волонтер Фонду Каріна Епельфельд.

Третій день був присвячений місту Хмельницькому. Почався він вікториною на знання цікавих фактів та історії міста. Ще один волонтер ХБФ «Хесед Бешт» краєзнавець Леонід Западенко демонстрував дітям відео про Проскурів та ділився своїми багатими знаннями. Логічними цього дня були відвідини музею історії міста. Після обіду було проведене заняття з традицій: дітям показували та розказували про талес, кіпу й тфілін. Цікавим, незвичним, а головне – смачним, був захід «вітотерапія», яке закінчилося смакуванням дійсно великого кавуна.

Четвертий день носив назву «Театр та мідраш». Заняття було збудоване на темі казок про комедійного та кмітливого героя – барона Мюнгаузена. З попереднього дня діти дізналися цікавий факт – наше місто є другим у світі, де є пам’ятник цьому непересічному персонажеві. Тож четвертого дня, опісля заняття, усі разом вони прогулялися у затишний двір центральної частини міста, де могли побачити цей дивний пам’ятник. Після прогулянки дітей чекали кілька доріжок та маса веселощів у боулінг-клубі.

П’ятий день проходив під знаком здорового способу життя. Усі разом діти відвідали реабілітаційний центр «Школа Здоро’я» у с. Печеськи. Про переваги візиту в це мальовниче місце говорити не доводиться: прекрасна природа, чудові рекреаційні можливості, – усе це добре відомо нашим дітям та дорослим клієнтам. На відпочинку з дітьми провели квест «Моя майбутня професія», який мав на меті визначити хист молоді до певних напрямків роботи.

Завершальний день табору називався «Святині душі». До першої зірки група дітей встигла відвідати могилу цадика Баал-Шем Това у смт. Меджибіж. Окрім цього вони завітали й до синагоги Баха та Меджибіжської фортеці. На святих місцях було проведене заняття, присвячене заповіді Цдаки. Повернувшись до ОЦ «Тхія» діти взяли участь у кулінарному майстер-класі з випікання хали до Шаббату. І от, нарешті, всі учасники табору, провівши індивідуальну підготовку, зібралися разом на Кабалат-Шаббат. Святковою трапезою завершився прекрасний тиждень літа, проведеного з користю та весело. І діти, і їх батьки, і мадріхи з волонтерами лишилися вельми вдоволеними цим часом. Відпочинок у «Лильмод Ве Ноах» лишиться у серці та пам’яті всіх його учасників аж до початку нового табору наступного літа.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей