Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
DSC_6197

Учасники Конференції JCC Global у Будапешті

Працівники єврейських общинних центрів світу – єднаймося!» – таке гасло могло б цілком пасувати організації JCC Global, яка займається налагодженням міжособистісних відносин серед людей, зайнятих у розбудові общинних центрів в різних країнах. Задля цього у різних куточках світу проводяться конференції для учасників, де народжуються нові проекти та ідеї, міцнішає єврейський дух. Територія СНД слабко представлена на цих заходах, але харизма та наполегливість директора ХБФ «Хесед Бешт» Ігоря Ратушного дозволили взяти участь у Будапештенському з’їзді представників Общинного Центру «Тхія».

На конференції в Угорщині розглядалися питання розбудови общинних центрів та налагодження зв’язків для спільної реалізації програм та проектів. Загалом, конференція JCC Global не схожа ні на одну іншу конференцію чи семінар. Особливістю зустрічей є те, що учасників тут не просто припрошують знайомитися між собою, а прямо таки примушують спілкуватися! Такий підхід дозволяє якнайкраще зрозуміти загальні настрої у єврейському середовищі та окремі ситуації в різних країнах. Глобальний обмін досвідом зумовлює поступ роботи загалом.

Чотири дні, проведені у Будапешті, були пізнавальними, корисними та плідними. Делегатів ознайомили з бурхливим життям єврейської громади цього старовинного міста. Окрім огляду архітектурних, релігійних та історичних пам’яток, лишених общиною, учасники відчули й негативні фактори, які нині панують в Угорщині. Мова йде про підняття з колін колись придушеного фашизму, який укорінюється зараз в угорському суспільстві.

Але найголовнішим процесом, який проходив на конференції, було командо творення між учасниками зібрання. Кожен з делегатів міг запропонувати прогресивну ідею для реалізації між общинними центрами. В результаті, ті ідеї, які знайшли більше послідовників та прихильників були прийняті до розгляду JCC Global. А учасники – сформували команди, які будуть взаємодіяти та впроваджувати намічене у своїх країнах та общинних Центрах.

Представники ОЦ «Тхія» долучилися до групи людей з Франції, США, Ізраїлю та Венесуели. Медійний проект, пов’язаний з використанням сучасних технологій, буде реалізовуватися у середовищі нашої молоді та підлітків. Проект наразі перебуває у обговоренні, його керманичі ведуть діалог у Інтернеті й з’ясовують деталі. Участь в заходах проекту дозволить нашим молодим людям знайти друзів за кордоном, налагодити спілкування з однолітками з інших країн та громад. Вже готові до реалізації молоді відвідувачі підліткового клубу, що в ОЦ «Тхія», зацікавилися проектом і вихованці чернівецької єврейської школи. Коли усі положення будуть узгоджені, проект буде представлений широкому загалові.

Враження від спілкування з іноземними колегами лишили неоднозначні враження. З одного боку наші переконалися, що справи в нашій громаді йдуть досить добре: ми маємо чим гордитися, що показувати і чим дивувати колег з країн «першого світу». Але з іншого, забезпечення наших общинних центрів у фінансовому плані настільки мала, що, приміром, колега з Великобританії щиро поспівчував нашим статкам. Ми сподіваємося, що нові знайомства принесуть нові шляхи розвитку для громади та ХБФ «Хесед Бешт». А ще, наші представники запросили усіх учасників конференції JCC Global у гості. Тому не дивно, якщо скоро ми зустрічатимемо колег вже у своїй общині.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей