Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
“Hesed Bend”
Корисні посилання
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

Канікули з “Хесед Бешт”

За доброю традицією Кам’янець-Подільського представництва “Хесед Бешт” діти проводять канікули в благодійному фонді. Зазвичай обирається тема проведення дитячого табору. На цей раз темою вибрали “Вивчаємо історію та красоти  рідного міста”. Протягом п’яти днів роботи табору члени дитячого клубу “Птица Зис” поєднуючи навчання та відпочинок знайомилися з історією міста: була проведена гра-квест у Старій фортеці  “Шукаємо ключ від фортеці”. Після проведеної екскурсії по картинній галереї діти стали учасниками майстер-класу по виготовленню листівок ЗD. Останній день роботи табору (п’ятниця) був присвячений вивченню історії єврейської громади Кам’янеччини. Діти випікали хали, проводили Шаббат, розповідали хасидські історії. Провідали та пригостили халами членів громади, які за станом здоров’я не можуть приходити до нас на Шаббат. Сміх, радість та дружні відносини панували всі дні роботи табору.


Жіночому здоров’ю наша увага.

Щоб бути спокійними за своє здоров’я необхідно зробити декілька кроків йому назустріч. З цією метою в Кам’янець-Подільське представництво “Хесед Бешт” було запрошено лікаря онколога-мамолога Будзінського Сергія Миколайовича для проведення бесіди з питань сучасної діагностики та попередження захворювань молочної залози. В невимушеній розмові лікар доніс до відома жінок про важливість відвідування лікарів, проходження щорічних онкооглядів, розповів про причини виникнення захворювання, методи самообстеження, як дуже важливий етап виявлення раку молочної залози. Лікар порадив зробити самообстеження молочних залоз своєю життєвою звичкою. В процесі зустрічі на прохання присутніх лікар роз’яснив аспекти нової медичної реформи в Україні.

Будзінський Сергій Миколайович звернувся з проханням до фонду “Хесед Бешт” про ініціювання введення окремої одиниці лікаря-мамолога в місті Кам’янці-Подільському. З його міркувань, які підтримали усі присутні, жінка більш спокійно і впевнено прийде до лікаря-мамолога, ніж до онколога.

 


Праздник Торы.

Праздником Симхат Тора заканчиваются  осенние еврейские праздники. Рош а Шана – еврейский Новый год, день суда над человеком, Иом Кипур – вынесение приговора на Новый год, Суккот – единение еврейской общины, время радости. Симхат Тора – праздник Торы. Заканчивается чтение последней главы Торы и начинаем чтение Торы сначала. Такой замкнутый цикл. И суть этого праздника, когда мы радуемся Торе и отдаем ей дань уважения. Последняя глава Торы – Браха (благословение). Браха – это умножение. Говорим Браху на хлеб – умножаем хлеб, говорим Браху на вино – умножаем урожай плодов винограда. В слове Браха сокрыто число два, так как мы в каждом благословении дожны видеть не только себя, но и другого человека. Заканчивается чтение Торы последней фразой: “И не было пророка подобного Моисею, который совершал подвиги  и чудеса перед глазами всего Израиля.” Новая глава Торы “В начале”.

Придерживаясь традициям праздника, Каменец-Подольская община отметила этот важный для всех евреев день. Прослушали последнюю главу Торы, прочли первую, задавали вопросы, отвечали на них, рассуждали… Кульминацией праздника было внесение Свитка Торы в зал. Все присутствующие прочитали молитву на внесение Торы, торжественное ожидание и, наконец, Тора с нами. Почетную миссию внесения Торы выполнил Михаил Зегельман. Радость, песни, танцы сопроваждали внесение Свитка.

 

 


Время нашей радости…

Суккот – самый веселый еврейский праздник, продолжается семь дней. Всю неделю праздника сукка становится обиталищем евреев. Важнейшей заповедью Торы в праздник Суккот, является повеление “…возьмите себе в первый день праздника плод дерева великолепного, ветви пальмовые и побеги дерева густолиственного и верб речных…” (книга Ваикра). Заповедь нетилат-лулав выполняли члены еврейской общины на празднике Суккот в Каменец-Подольском представительстве “Хесед Бешт” – 05.10.2017 года. Много добрых людей помогли нам в проведении этого праздника: Житомирская религиозная община, Американский распределительный комитет Джойнт, член еврейской общины Глозман Анатолий  угостил нас виноградом со своего сада.

На празднике царила доброжелательная и душевная обстановка.

 


Молитва сина…

Жахіття війни живуть в пам’яті людей і сьогодні. Вклонитися на могилі родини та односельців приїхали з Ізраїлю сім’ї Айзнер та Ноймер. Батько родини Айзнер на початок війни жив в Закарпатті на кордоні з Угорщиною в єврейському селі. В період, коли Угорщина департувала євреїв (липень-серпень 1941 рік) в Україну разом з ними вивезли євреїв і з цього села. Вся родина Айзнера: мати, батько, брати і сестри та односельці прибули в Кам’янець-Подільський, де і були розстріляні. Сам Айзнер чудом залишився живим. В період війни був у концтаборі.

Вшанувати пам’ять загиблих в’язнів гетто приїхала вся велика родина Айзнера: діти та  онуки. З ними разом був представник Кнесету Ізраїля, працівник музею Яд Вашем. Звучить молитва Кадіш, звуки шофару, гімн держави Ізраїль. Як годиться у євреїв, були покладені камінці на могили. Керівник Камянець-Подільського представництва “Хесед Бешт” Маргарита Шопнік  розповіла про історію розстрілу євреїв в місті, а волонтер фонду Іда Дрікер була перекладачем.

Прозвучалиі слова вдячності єврейській громаді Кам’янця-Подільського, благодійному фонду “Хесед Бешт”, міській адміністрації за належний догляд за цим святим місцем.


Праздник трубления – Рош ха-Шана.

В праздничный день Рош ха-Шана наши мысли и поступки рассматриваются и взвешиваются небесным судом. Выносится справедливый приговор. Центральной особенностью праздника является трубление в шофар. 

Еврейская община города Каменец-Подольский собралась в помещении общинного центра “Хесед Бешт”, чтоб дружной семьей отметить этот праздник. Молодежный клуб, волонтеры и сотрудники фонда посетили и поздравили всех клиентов, которые по состоянию здоровья не смогли прийти на праздник. Их поздравили, как положено в эти дни, медовиками, яблоками, виноградом. 

С особым трепетом присутствующие прослушали звуки шофара. На столе традиционное угощение: халы, мед, яблоки, виноград,  вино, медовики. Звучат пожелания: “Сладкого года, хорошей печати”.

 


Проект “Здоров’я у фарбах”

Хмельницький благодійний фонд “Хесед Бешт” працює для людей. Основою діяльності фонду є добре відношення , врахування особливостей потреб клієнтів та повага до них. Довгий час, працюючи в місті Кам’янець-Подільському представництво “Хесед Бешт” приймає участь у всіх міських заходах. У нас працюють безкоштовні комп’ютерні курси, де можуть отримати знання усі бажаючі кам’янчани, програма “Горячі обіди”, яка обслуговує малозахищені верстви населення, тощо.

Так ми не залишилися байдужими до проекту “Здоров’я у фарбах”. Тепер у відділенні педіатрії молодшого віку Кам’янець-Подільської міської лікарні діткам, що лікуються там, допомагає вилікуватися добрий лікар Айболіт зі своїми друзями. Цей подарунок дитячому відділенню виготовили волонтери, юнацький клуб нашого представництва. А дитячий клуб “Птица Зис”  підтримав проект своєю роботою “Дерево радості”.

 

 


Зустріч з польською молоддю.

18 червня в Кам’янець-Подільському представництві “Хесед Бешт” відбувся урок толерантності – зустріч молодіжного клубу Хеседа з польською молоддю та їх керівниками з міста Краків. Мета приїзду молоді з Польщі – ознайомлення з історією польської та єврейської громад міста. Для гостей з Кракова було проведено екскурсію по музею “Історія єврейської громади”. Присутні зацікавилися роботою благодійного фонду, гуртків та клубів за інтересами. Особливий інтерес виник до традицій та свят єврейського народу.  На зустрічі був присутній учасник війни Епельблат Еміль, який поділився спогадами про жахіття війни та своїм волонтерством в Хеседі. Лідер молоді Віта Дрікер розчулила присутніх піснями на івріті та ідиш, а також власними піснями під гітару. У відповідь представники Польщі заспівали пісні на рідній мові.

На згадку про зустріч присутні обмінялися подарунками.

 


Згадуємо єврейську кухню.

В Кам’янець-Подільському представництві продовжує працювати волонтерський проект “Добрий гість”. Він припав до душі жінкам та дівчатам різного віку. Важливо відмітити, що відбувається тісне спілкування між жінками старшого покоління та молоддю. Вони діляться рецептами єврейської кухні своїх бабусів та матерів з  молодими дівчатами. Кожне заняття закінчується тим, що приготовленими блюдами пригощають тих, хто не може прийти до нас. Сьогодні в меню проекту єврейські книши та варенички з гречаною кашею. Під час приготування ми обов’язково співаємо єврейські пісні, які символізують приготовлені страви.

Цей проект приносить радість в оселі клієнтів.