Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

Свято Ханука в Кам’янець-Подільському представництві.

Більше як  два тисячоліття від Створення світу євреї досягли перемогу над військом царя Антіоха. Очі їх були повні сліз, а серця гніву, коли вони побачили що зробили вороги з їх Храму. Для освячення Храму було необхідно масло оливи, але його знайшлося тільки один графін. Так сталося чудо і масло горіло вісім днів. На честь цього євреї запалюють ханукальні свічки протягом восьми днів. Ми святкуємо це свято всією громадою: жаримо пончики, латкес, пригощаємо ними всіх тих, які не можуть, за станом здоров’я, до нас прийти на свято. До нас на общинне свято Ханука завітав равин Мендель з міста Чернівці, лунала музика у виконанні волонтера Михайла Веретехи, сміх, злагода та гарний настрій.

Бажаємо всім веселої Хануки!

 

 


3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами.

Мета, заради якої ми зібралися у цей день, –  це ще раз поговорити про права людини і участі інвалідів у суспільному житті. Ця мета була поставлена в Всесвітній програмі відносно інвалідів прийнятою Генеральною Асамблеєю. Проведення Міжнародного дня людей з особливими потребами у вигляді круглого стола привернув увагу до захисту гідності, прав, благополуччя, участі інвалідів в політичному, соціальному, культурному житті. Звичайно, цей день не святковий, інваліди не потребують жалю, вони бажають бути рівними серед рівних. Значну роботу по реабілітації та допомоги людям з інвалідністю проводить благодійний фонд “Хесед Бешт”. За круглим столом зійшлися не байдужі до цієї проблеми люди: представники місцевої ради, центру сім’ї та молоді міста, співробітники центру безоплатної правової допомоги та клієнти-інваліди благодійного фонду. Проведення круглого столу співпало зі святкуванням свята Ханука. Присутні запалили ханукальні вогні, пригостилися пончиками.

 

 


19 Кислева – праздник освобождения.

19 Кислева (27 ноября 2018 года) отмечается как “Рош-Ашана хасидизма”. В этот день 1798 году был выпущен из заточения основатель хасидизма Шнеур Залман, или как мы  знаем, Алтер Ребе. Он является составителем книг “Тания” и “Шулхан Арух”. Основатель хасидизма Исраэль Баал-Шем-Тов расскрыл сияние учение Торы, бывшее до тех пор уделом лишь избранных.

Таким образом 19 Кислева является своего рода днем рождения хасидизма, моментом появиться на свет и проявиться в качестве части учения Торы и практики иудаизма.

В этот день мы собрались дружной еврейской общиной, чтоб познать историю хасидизма и отметить праздник освобождения.

 


Проект “Добрый гость” в Польше.

В рамках дружеских отношений с польской организацией “Дерево оливы” ежегодно дети благотворительного фонда “Хесед Бешт” отдыхают в гостях у семьи Ханы и Густава. Помимо отдыха дети знакомятся с историческими ценностями государства Польша, проходят занятия по изучению Танаха, работает клуб рукоделия и спортивные секции. Дети побывали в городе Чешин, аквапарке в городе Висла, в сафаре-парке, поднимались в горы, ознакомились с секретами польского фермерского хозяйства. С нашей стороны были проведены Шаббаты, Авдала. Подарком хозяевам дома и преподавателям был торт “Наполеон”, испеченный в рамках проекта “Добрый гость”.