Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
“Hesed Bend”
Корисні посилання
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

Зустріч з польською молоддю.

18 червня в Кам’янець-Подільському представництві “Хесед Бешт” відбувся урок толерантності – зустріч молодіжного клубу Хеседа з польською молоддю та їх керівниками з міста Краків. Мета приїзду молоді з Польщі – ознайомлення з історією польської та єврейської громад міста. Для гостей з Кракова було проведено екскурсію по музею “Історія єврейської громади”. Присутні зацікавилися роботою благодійного фонду, гуртків та клубів за інтересами. Особливий інтерес виник до традицій та свят єврейського народу.  На зустрічі був присутній учасник війни Епельблат Еміль, який поділився спогадами про жахіття війни та своїм волонтерством в Хеседі. Лідер молоді Віта Дрікер розчулила присутніх піснями на івріті та ідиш, а також власними піснями під гітару. У відповідь представники Польщі заспівали пісні на рідній мові.

На згадку про зустріч присутні обмінялися подарунками.

 


Згадуємо єврейську кухню.

В Кам’янець-Подільському представництві продовжує працювати волонтерський проект “Добрий гість”. Він припав до душі жінкам та дівчатам різного віку. Важливо відмітити, що відбувається тісне спілкування між жінками старшого покоління та молоддю. Вони діляться рецептами єврейської кухні своїх бабусів та матерів з  молодими дівчатами. Кожне заняття закінчується тим, що приготовленими блюдами пригощають тих, хто не може прийти до нас. Сьогодні в меню проекту єврейські книши та варенички з гречаною кашею. Під час приготування ми обов’язково співаємо єврейські пісні, які символізують приготовлені страви.

Цей проект приносить радість в оселі клієнтів.

 

 

 


З любов’ю до людини.

Нещодавно в Кам’янець-Подільському представництві “Хесед Бешт” стартував волонтерський проект “Добрий гість”.  Напередодні великого єврейського свята Шавуот волонтери проекту вкотре зібралися, щоб приготувати традиційні блюда.  За законами і традиціями свята в цей день євреї вживають молочно-рослинні продукти. А, отже і меню склали відповідно до законів Шавуота:  випікання пиріжків та плачинд з зеленню та яйцем, ватрушки з солодким сиром та родзинками. Всі ті клієнти фонду, які з певних причин не можуть відсвяткувати це велике свято в представництві одержали гостинці, які приготували волонтери проекту “Добрий гість”.  Члени проекту відвідали, привітали клієнтів зі святом, побажали їм здоров’я та благополуччя. В ці дні – дні одержання Десяти Заповідей Тори ми всі єдині у виконанні морально-етичної основи цього великого вчення.

 

 

 


Пам’ять жива!

У цей святковий день ми вітаємо від щирого серця ветеранів Другої Світової війни з Днем Перемоги. Як хочеться, щоб ще довгі роки їх не покидали життєві сили, здоров’я, добрий настрій, злагода в родинах.

За традицією Камянець-Подільського представництва волонтер фонду Михайло Глозман привітав ветеранів, вдов загиблих воїнів, учасників війни, вручив  їм подарунки. Члени дитячого клубу “Птица Зис” також привітали ветеранів квітами та листівками, які виготовили власними руками. Працівники фонду, члени дитячого клубу “Птица Зис”,  єврейська громада та клуб “Юні миротворці”, учні  та педагогічний колектив ЗОШ №10, воїни АТО, представники влади міста  поклали квіти на могили розстріляних в’язнів Гетто та могилу малолітніх в’язнів. Присутні схилили голови в хвилині мовчання.

Пам’ять про ті буремні часи єднає людей доброї волі.

 

 


Ми знову прийдемо до вічного вогню,
Рокам ніколи пам’яті не стерти
Про тих,хто пережив страшну війну,
І тих, хто залишивсь в обіймах смерті.
Ми знову прийдемо до вічного вогню…
Із нами прийдуть і онуки й діти,
Щоб ветеранам до землі вклонитись,
Щоб вшанувати їхню сивину.
Нехай Господь дарує їм літа,
Тепло і затишок, щасливі дні безхмарні.
Нехай щороку зелень молода
Встеляє килимом стежки у завтра!


Время нашей свободы.

Что такое свобода? В чем истинный смысл “свободный человек”? Большинство людей ежедневно одолевает множество тревожных мыслей, жизненных ситуаций, беспокойств. Но каждый год, в праздник Песах мы становимся свободными, чувствуем, что это мы вышли из египетского рабства. Всевышний спас нас и предназначил нам особую роль. Песах – основной праздник еврейского народа. Его законы и традиции сложны и многообразны. 

Проведение Седера – это практически урок еврейской истории. Есть учитель – ведущий Седера, определенный порядок, учебник – Агада, ученики – дети, который задают четыре вопроса. 

В Каменец-Подольском представительстве фонда “Хесед Бешт” был проведен Седер, на который приехали наши единомышленники – гости из Америки. На праздник пришли семьи еврейской общины.  Волонтер фонда  Михаил Веретеха и скрипач Эрик Сохацкий порадовали присутствующих еврейскими мелодиями, а Вита Дрикер и гости еврейскими песнями. 

Все присутствующие почувствовали себя свободными от тревог, проблем и невзгод.

 

 


Готуємося до свята Песах – всесвітній жіночий Седер.

Пасхальний Седер – найбільш знащущий та святковий серед усіх єврейських  обрядів. Традиції Седера містять в собі великий зміст. Кожен єврей повинен усвідомлювати, що ці традиції священні та виконувати їх потрібно не виключаючи ніяких, навіть найдрібнішіших деталей. 

Для того, щоб кожна єврейська родина нашої общини зустріла свято Песах  приємно, естетично, грамотно, жінки Проекту  Кешер зібрались на всесвітній жіночий Седер. Мета цього Седеру – підготовка дому, продуктів, родини до цього свята. На зустрічі обговорювалися усі аспекти свята: духовність, історія, традиції. Задавались питання: “А як на рахунок нас жінок?”, “Де в цій Агаді призначення жінки?”, “Що символізує для тебе маца?”, “Як правильно дати відповідь на чотири питання, що задають наші діти?”.  Ці питання та багато інших задавалися присутніми, на які відповідала М.Шопник. Свято Песах – свято свободи. Психологічний тренінг з  питань свободи та толерантності провела психолог О.Івах. 

Кам’янець-Подільська група Проекту Кешер поповнилася новими членами – молодими жінками, які одержали на цій зустрічі значки з логотипом цієї організації.

Зі святом Песах Вас!

В наступному році будемо святкувати Песах у відбудованому Ієрусалимі!

 


Так хочеться солодощів…

Всі люди діляться на дві категорії: ті, які люблять солодощі, і ті, кому це не важливо. Ті, хто любить солодощі – люблять їх у різних формах, в будь-який час дня та ночі, з приводу та без. У членів дитячого клубу “Птица Зис” – канікули. Немає причини говорити, що немає часу, ми зайняті. На запитання чим би вони хотіли зайнятися на засіданні клубу, діти відповіли: “Ми любимо солодощі!” 

Таким чином, було обрано тему наступної зустрічі членів дитячого клубу – “Художній розпис імбирного печива”. Ті хто полюбляють солодощі мають вміти і їх робити. Сьогодні діти спеціалізувалися на складних рецептах – мішали, взбивали, намащували та прикрашали печиво під керівництвом майстрині Ірини. І ті хто говорить, що не важливо в якому вигляді споживати солодощі, не знають скільки сил, краси та індивідуальності вклали діти в цей процес. 

За найкраще виготовлене печиво діти були нагороджені білетами в кінотеатр.


Корисні поради від лікаря-кардіолога!!!

В Кам’янець-Подільському представництві “Хесед Бешт” відбулася зустріч клубу здоров’я з лікарем-кардіологом функціональної діагностики Оверчуком Михайлом Васильовичем. Михайло Васильович ознайомив присутніх з новинами в лікуванні кардіологічних захворювань в Україні, Кам’янці-Подільському та Ізраїлі. За допомогою проектора продемонстував фільм про ризики серцевих захворювань. Лікар дав рекомендації присутнім, щодо дотримуванні дієти, фізичних навантажень, доцільності медикоментозного лікування при серцево-судинних захворюваннях. Михайло Васильович відповів на всі запитання присутніх, а також надав особисті консультації. 

На цій зустрічі була присутня співробітник відділенння денного перебування Кам’янець-Подільського ТЦСО “Турбота” Скрипник Тамара Борисівна. З центром “Турбота” нас пов’язує давня дружба та співпраця. Тамара Борисівна розповіла про нові послуги центру , які можуть безкоштовно отримувати клієнти “Хесед Бешт”. Запросила скористатись  можливістю оздоровитися в цьому центрі.

Наслідком цієї зустрічі є відвідування центру “Емілія”, де працює лікар Оверчук шістьма клієнтами фонду, які пройшли функціональну діагностику. Четверо клієнтів виявили бажання в оздоровленні в центрі “Турбота”.

 

 


Изучаем историю еврейского народа.

Члены Каменец-Подольской  еврейской общины всегда с интересом изучают историю еврейского народа. Как обычно, они с радостью встретили гостей из Киева и Хмельницкого. В рамках программы Анны Франк студенты Хмельницкого педагогического института привели  в порядок могилы расстрелянных узников Гетто на микрорайоне Октябрьский, познакомились с музеем Каменец-Подольского представительства “Хесед Бешт”, особое внимание обратили на историю Холокоста.

С особым интересом присутствующие клиенты фонда и гости прослушали лекции Смелянской Юлии “История судьбы в лицах” и Батановой Татьяны “Идиш – маме лошен”. Гостями Хеседа в этот день были представители районной администрации, библиотекари города, сотрудники музея и архива города, члены социальной общественной организации “Турбота”.


И описал Мордехай эти проиcшествия…

История праздника Пурим восходит к библейским временам. Отмечают этот праздник в четырнадцатый день месяца Адар в память о чудесном спасении евреев, живших в Персидской империи в 367-353 г. до н.э. 

Каждый год в Каменец-Подольском мы отмечаем этот веселый праздник. Готовимся к нему заранее. Детский клуб делает пуримские маски, женский клуб “Рукоделие” пошил треугольные игольнички для пуримских подарков, молодежный клуб проявил себя в изготовлении пуримских открыток. Но самое главное – выпечка гоменташей и участие в пуримшпиле.

В этом году раввин Черновицкой синагоги предложил членам нашей еврейской общины отметить праздник Пурим вместе с черновицкой общиной. Радость  и веселье царили в зале театра, играл оркестр клейзмеров, раввин Мендель читал мегилат Эстер, на сцене дети и молодежь со своим пуримшпилем и, конечно, пуримские подарки и угощения.

Пуримские подарки получили и те,  кто не смог прийти на праздник. Члены детского клуба в масках вместе с сотрудниками Каменец-Подольского представительства поздравили клиентов фонда “Хесед Бешт” в Каменец-Подольском, Новоушицком  и Дунаевецком регионах, выполняя законы посылания подарков друзьям.


Понови цей місяць для нас…

Рош Ходеш (початок місяця) в стародавньому Ізраїлі був днем відпочинку, майже таким як Шабат. Цей день – сприятливий для вселення в новий будинок, день, коли одягали нову одежу та взуття, починали вивчати нову книгу в школі. З цим днем пов’язані радість, пісня та молитви.

27 березня в перший день місяця Адар в нашому представництві Хеседа зібралися дитячий клуб “Птица Зис” та діти спеціальної школи-інтернату Хмельницької обласної ради міста Кам’янець-Подільського, щоб відзначити це свято. Такий захід проведено в рамках програми “Толерантність”. 

Дітей ознайомили з історією та традиціями цього свята, були проведені ігри та тренінги, крім того, дітей школи-інтернату ознайомили з експонатами музею представництва.