Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

Політика Голокосту – це історія загибелі єврейського народу.

Політика Голокосту – це історія загибелі єврейського народу в роки панування в Європі нацистської Німеччини. Кам’янець-Подільський є унікальне місто в історії Другої світової війни,оскільки в роки воєнного лихоліття на його території було знищено набагато більше людей,ніж проживало на той час у місті.У цей день- День Міжнародної пам’яті жертв Голокосту ми в Кам’янець – Подільському представництві “Хесед Бешт” зібрались, щоб згадати тих, хто загинув в гетто, віддати шану, схилити голови,молитвою та хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих.

Зі своєю роботою “Політика Голокосту у Кам’янці Подільському” ознайомила присутніх учениця 10 класу ЗОШ №10 нашого міста Інна Потапова – переможниця конкурсу наукових робіт Малої Академії Наук. Вона пояснила свої мотиви, що спонукали її до написання саме цієї теми, виготовила макет тієї страшної трагедії в нашому місті в 1941 році.

Тему було продовжено історією страти євреїв,депортованих Угорщини в гетто Кам’янця, де і вони загинули. Було переглянуто історичний фільм угорських авторі.

Ми запалили свічки, як наша пам’ять по безвинним жертвам фашизму. Олесь Гончар сказав”…є вчинки, котрі сьогодні мають сприйматися як колективний гріх людства…”


Праздник Ту би Шват в Каменец-Подольском.

В Израиле 15 швата-время наступления весны. Весна – время великих перемен в природе, и день Ту би-Шват – начала их. Наши предки тонко чувствовали обновление природы весной и в честь этого создали праздник Ту би Шват. По обычаю на столе семь видов плодов Земли, проводим Седер с четырьмя бокалами белого и красного вина,душистая выпечка-пироги с яблоками и вишнями от наших хозяек из клуба “Бетеавон”. На отдельном столике чаепитие: чай долголетия, чай из карпатских трав, чай Батик, отвар из шиповника – все, что подарил нам Всевышний. Мы подготовили выставку работ наших волонтеров к празднику: цветы, деревья, бутылки к Ту би Шват из соленого теста, оригами ,бисер, апликации. По решению членов общины мы собрали цдаку для посадки дерева в Израиле от Каменец Подольской общины. Украшением мероприятия были песни о природе, цветах, деревьях в исполнении преподавателей хоровой школы.


Свято Ханука в Кам’янець-Подільському представництві.

Більше як  два тисячоліття від Створення світу євреї досягли перемогу над військом царя Антіоха. Очі їх були повні сліз, а серця гніву, коли вони побачили що зробили вороги з їх Храму. Для освячення Храму було необхідно масло оливи, але його знайшлося тільки один графін. Так сталося чудо і масло горіло вісім днів. На честь цього євреї запалюють ханукальні свічки протягом восьми днів. Ми святкуємо це свято всією громадою: жаримо пончики, латкес, пригощаємо ними всіх тих, які не можуть, за станом здоров’я, до нас прийти на свято. До нас на общинне свято Ханука завітав равин Мендель з міста Чернівці, лунала музика у виконанні волонтера Михайла Веретехи, сміх, злагода та гарний настрій.

Бажаємо всім веселої Хануки!