Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

Місту Єрусалим сьогодні 50! Ювілейна дата згуртувала євреїв всього світу довкола знаменної дати: не суттєво, живуть вони в Єрусалимі чи ні, були там, чи ще тільки збираються, але це місто – одне для всіх. І кожного наступного року кожен єврей сподівається зустріти Песах саме у місті семи пагорбів в присутності Мошиаха. Долучилися до святкування і в Хмельницькому благодійному фонді «Хесед Бешт».

Для тих, хто досі відчуває якусь настороженість від слів про піввіковий ювілей міста, якому кілька тисяч років, пояснюємо, що День Єрусалиму – нове свято. Його встановили після перемоги у Шестиденній війні 1967 року та на знак зв’язку єврейського народу з містом. 1998 року Кнесет ввів свято в розряд офіційних.

Сьогодні у Общинному Центрі «Тхія» святкові заходи відбулися для двох вікових категорій. Опівдні до актової зали завітали люди старшого віку. Дехто мав нагоду побачити Єрусалим на власні очі, багатьом, на жаль, цього ще не вдалося. Але історичний зв’язок з Батьківщиною відчуває абсолютно кожен. Ми поговорили про свято та, власне, місто, поділилися досвідом та цікавинками. Однак всі вже багато разів бачили фільми про Ізраїль та Єрусалим і зацікавити людей чимось новим було складно. Однак колектив Общинного Центру «Тхія» завжди готує нашим клієнтам щось креативне. І сьогодні увазі присутніх був представлений документальний фільм про… єрусалимське сміття.

Спершу це може здатися дивним, однак насправді ця тема надзвичайно захоплююча. Щороку мільйони туристів чи паломників з усього світу залишають по собі не лише духовну спадщину, але й цілком реальні відходи, які потрібно кудись дівати. Історики, які вивчають сміттєзвалища Єрусалиму, можуть багато розповісти нового саме вивчаючи рештки. А новітні способи утилізації сміття вкотре доводять, що Ізраїль знаходиться на високому технологічному рівні та дбає про своїх громадян та екологію.

З фільму люди дізналися, яких тварин приносили в жертву в епоху Храмів, куди діваються записки зі Стіни Плачу та багато іншого. А Світлана Шулєпова, особисто для себе, взяла нетрадиційний, але дієвий спосіб очищення плитки, який практикують в прадавньому місті.

Наприкінці стрічки звучали слова: «…можливо сміття стане тим фактором, який в недалекому майбутньому посприяє згуртування жителів Єрусалиму незалежно від їхньої національності та віросподівання, для того, аби разом протидіяти засиллю відходів…» Якби це сталось саме так, усі б були дійсно трошки щасливіші.

О 16:00 в Общинному Центрі зібралися наймолодші клієнти та мадріхи. Ніхто з них ще не був в Єрусалимі, однак після 18 років така нагода буде в кожного. Для них була проведена віртуальна екскурсія містом, показані фото та відео Єрусалиму та розказано багато цікавих фактів. Після цього бажаючі могли отримати порцію аквагриму відповідної тематики. Сьогодні у творчих майстернях розмальовували символікою Єрусалиму в широкому спектрі. Найбільш популярним символом серед малечі, однак, виявився лев.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей