Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

Під час зворушливої зустрічі

Співробітник Ієрусалимського офісу «Джойнт», Доктор Арон Вайс – добре відомий всьому світові, як одна з перших особистостей на шляху створення системи «Хесед», до якої належить і Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт». Він часто відвідує Україну загалом та Хмельницький зокрема, розповсюджуючи ідеї Американського Єврейського Об’єднаного Комітету «Джойнт», благодійництва та відродження єврейської самобутності. Однак є у пана Вайса й такі історії, які раніше були відомі лише вузькому колу людей. 4 серпня, під час свого візиту в нашу громаду, у Общинному Центрі «Тхія» одна з найбільш трагічних історій була переказана широкому загалові.

Арон Вайс прибув до нас у рамках візиту до Хмельницької та Тернопільської громад та участі у Шаббатоні для наших клієнтів. У Общинному Центрі «Тхія» на зустріч з Доктором наук прийшли люди різного віку, оскільки сьогоднішній спікер, завдяки своїй відкритості, користується попитом як у молоді, так і в людей «золотого» віку.

Історія Арона Вайса стосувалася його дитинства, що пройшло у м. Борислав на Львівщині, а також тих страшних подій, які змінили хід історії та увійшли у неї під назвою «Голокост». На той час малий Арон з батьками, братами й сестрами, жили серед українців та поляків й навіть не замислювалися, що зовсім скоро ця ідилія буде безцеремонно порушена. З приходом нацистів родина на власні очі бачила єврейський погром. Від катів їх захистила українська сусідка Юлія, яка заховала родину Вайсів на горищі й виступила на їх захист супроти розгніваних погромників. Всю окупацію єврейська родина також провела в сусідському льоху навіть тоді, коли син рятівниці пішов у поліцаї. А після визволення – відплатили рятівниці тою ж «монетою», переховуючи сина в своєму льосі вже від НКВДистів…

Це не проста історія… Вона до останньої миті утримувала увагу аудиторії та лишила глибинні роздуми у всіх її слухачів. Кожен намагався поставити себе на місце матері Арона, яка просила сусідку про допомогу й приймала непросте рішення про сокриття у себе колишнього ката. Але мораль, занотована у віковічній єврейській мудрості, простежується якомога ясніше – «Полюби ближнього свого…»

Історія Арона Вайса доступна усім користувачам Інтернету: кілька років тому завдяки студентам із США вона була відзнята й змонтована для прийдешніх поколінь (https://www.youtube.com/watch?v=Nws4Yqf-Lzg). Після зустрічі з Хмельничанами пан Вайс направився у Тернопіль та ще два дні вів бесіди та лекції з учасниками Шаббатона. Усі люди поважають життєву позицію та енергією цієї людини, а після побаченої історії – просто захоплюються Доктором Ароном Вайсом.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Июль 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей