Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

Надзвичайно зворушливий захід з тематики Катастрофи відбувся у Центрі Соціальної Допомоги. Галина Атаманчук зачепила струни душі всіх присутніх історіями з життя єврейських жінок. Під час подій Голокосту було багато героїзму, толерантності та інших прикладів протидії ворожим планам на тотальне знищення. Однак сьогодні розповідали історії, пов’язані зі стійкістю та вірою єврейського народу, що не полишали людей навіть в найстрашніші часи. Ми знаємо з історії, що Священні Писання євреїв – сувої Тори – вилучалися фашистами та їхніми посібниками із життя євреїв та знищувалися на ряду з живими людьми, як символи віри та народного укладу. Це не дивно, адже “народ книги” дуже ревно ставиться до своїх релігійних текстів, у яких закладена тисячолітня мудрість та правила життя. Саме Тора була тим провідником, що вела євреїв крізь численні спроби різних ворогів знищити народ. 

Саме тому високий духовний рівень євреїв завжди вирізняв цей народ з-поміж інших. Саме із цим феноменом був пов’язаний сьогоднішній захід. тут йшла мова про єврейських жінок, переважно ребецн (дружин рабинів), які не зломили віри й не полишили традиції навіть  під час гонінь. Вони робили обрізання новонародженим хлопчикам, свідомо наражаючи немовлят на смертельну небезпеку. На привеликий жаль, саме ця традиція інколи слугувала підтвердженням приналежності людей до єврейського народу. І коли загарбники сумнівалися, чи єврей стоїть перед ними, наявність бріт-міли розвінчували будь-які сумніви. Не зважаючи на це, сміливі жінки йшли на цей крок, оскільки шана традицій предків та віра у те, що Всевишній не полишає народ ніколи, спонукали не нехтувати традиціями в умовах окупації. 

Всі присутні на заході запалили по свічці пам’яті на знак шани загиблих. З-поміж інших заходів та акцій, приурочених до Дня Пам’яті Жертв Голокосту, цей вирізнявся особливою зворушливістю. 

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей