Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
IMG_1614

Відвідувачі ОЦ “Тхія” знайомляться з текстами про життя Баал Шем Това

Всесвітній День Єврейських Знань проводиться раз на рік та об’єднує всіх євреїв світу за вивченням текстів єврейського культурного надбання. Головними цінностями цього свята є глобальне згуртування євреїв з різних куточків світу задля особистого духовного збагачення, посилення єврейського єднання а також обміну унікальним досвідом. Саме глобальним, тобто всеосяжним, цей день став завдяки використанню Інтернету для комунікації усіх осередків проведення Дня в одну велику віртуальну команду, де кожен учасник може спілкуватися з мільйонами інших у всіх кінцях планети. Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» також долучився до цього цікавого та корисного процесу.

Тема цьогорічного Дня Єврейських Знань звучала як  «Люди Книги: герої, злочинці, праведники та дурні». Досить широкий спектр менших тем, життєписів та історій, які розказують про життя та вклад окремих особистостей, дав цього річ організаторам благодатне поле для діяльності. Основний захід проходив у Общинному Центрі «Тхія», який працює задля культурного й духовного зростання єврейських громад  Хмельницької області. Приємно відзначити, що ще минулого року ОЦ «Тхія» виконував такі ж функції для Тернопільщини, але з відкриттям цього року Общинного Центру в м. Тернопіль, географія діяльності скоротилася на тлі зростання загально ефективності роботи вже двох організацій. Також цього дня пройшов захід у Хмельницькій обласній науковій бібліотеці ім. М. Островського, який також торкнувся тематики Всесвітнього Дня Єврейських Знань.

До заходу були запрошені члени єврейської громади, молодь, працівники культури а також учні шкіл.  Центровою особистістю заходу стала людина, яка змінила хід історії єврейської духовності – наш земляк, цадик Баал Шем Тов. Тут говорили про нього самого, його вчення та відомі світові «Казки Баал Шем Това», учнів та послідовників а також взаємодію з місцевими жителями. Були удостоєні уваги й інші видатні постаті – вихідці з Поділля, серед яких, відповідно до тематики, були як герої, так і зовсім недалекоглядні особистості. А наприкінці заходу для слухачів були представлені особливі єврейські тексти, які окрім, власне слів, мають й додаткову особливість – клезмерську музику. Мова йде про старовинні єврейські пісні на їдиш, які звучали в однойменній музичній програмі.

DSC_0389

Учні школи №15 на екскурсії в Музеї Держави Ізраїль ОЦ “Тхія”

У бібліотеці ж цього дня про День Єврейських Знань говорили у контексті «Днів толерантності», які традиційно проводяться в Україні в передзимовий час. А вже сімнадцятого листопада ОЦ «Тхія» відвідали учні 15-ї міської школи з працівниками Хмельницької Юнацької бібліотеки, які прийшли знайомитися з культурою єврейського народу. Для них була проведена екскурсія музеями Общинного Центру, проведений майстер-клас у студії зображального мистецтва.

Ми сподіваємося, що й наступний Всесвітній День Єврейських Знань пройде не менш цікаво та продуктивно. Сама ідея такого заходу заслуговую уваги та подяки, позаяк глобальність заходів, можливість спілкування з побратимами в усьому світі є надзвичайно важливим аспектом розвитку громад.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей