Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

Учасники круглого столу у ОЦ “Тхія”

Не секрет, що простим громадянам надзвичайно складно слідкувати за реформами в нашій молодій державі. Але коли мова заходить про реформування сфери охорони здоров’я, то всі нововведення та можливості медицини не просто цікаві, а життєво необхідні! Адже питання, які стосуються життя й здоров’я, актуальні абсолютно для всіх. Саме тому Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» 14 червня ініціював круглий стіл між представниками медицина та громадських організацій під загальним лейтмотивом ««Урядова програма «Доступні ліки» та медичні реформи у Хмельницькому на сьогодення».

ХБФ «Хесед Бешт» постійно працює в напрямку розвитку суспільства й проводить різнопланові заходи задля покращення життя пересічних громадян. На жаль, охопити усіх жителів нашого міста й області неможливо, але продумати ефективні механізми для інформування широкого загалу організації цілком під силу. Круглий стіл – яскраве тому підтвердження, оскільки на нього запросили представників різних громадських організацій міста, які мають справу з людьми груп ризику. Таким чином, надавши вичерпну інформацію представникам різних організацій ми можемо бути впевнені, що, подібно до ланцюгової реакції, цінна інформація розійдеться великою кількістю зацікавлених людей. Участь у заході взяли представники таких організацій: Культурно-мистецький центр «Ветеран», «Спілка воїнів Афганістану», «Бойова подруга», «Турбота про літніх в Україні», «Оберіг», «Організація жінок-інвалідів», Спілка ветеранів, Організація вимушених переселенців, «Доброта», Церква Адвентистів Сьомого Дня та спілка поляків.

З боку владних структур та закладів охорони здоров’я запросили Начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Ткач Борис Васильович, заступника начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Слободяник Людмила Анатоліївна та Головні лікарі Хмельницьких міських центрів первинної медико-санітарної допомоги № 1 та №2 Гесаль Валентина Григорівна та Головко Людмила Леонтіївна відповідно. Модератором заходу став Директор ХБФ «Хесед Бешт», Заслужений працівник соціальної сфери України Ігор Ратушний.

На початку зібрання Менеджер Центру Здоров’я ХБФ «Хесед Бешт» Наталія Герасименко, яка відповідала за його організацію, висловила думку, що доступні ліки починаються з доступної влади. Вона поділилася власними враженнями від виконаної роботи й зауважила, що була приємно здивована реакцією Бориса Ткача та його колег на запрошення до круглого столу. Усі вони одразу погодилися й виявили інтерес та особисту активність, адже подібні заходи потрібні й важливі. Це є свідченням того, що влада і громада знаходяться «на одній хвилі».

Програма «Доступні ліки» знаходиться на слуху в багатьох людей, однак більшість не знає її можливостей, а, тим більше, переліку препаратів та механізмів відшкодування їхньої вартості громадянам. Борис Ткач пояснив основні засади даної програми. Увагу присутніх звернули на те, що «доступні» ліки не означає повністю безкоштовні, хоча багато препаратів дійсно відпускаються населенню без оплати. Вартість інших препараті з переліку може бути частково компенсована державою. Якщо ж хворому необхідний замінник такого препарату, то компенсують лише вартість оригінального засобу, а різницю в ціні людина має доплатити самостійно (за умови що замінник дорожчий).

Стосовно реформування медичної системи говорили також багато і по-суті. Борис Ваасильович пояснив новітній підхід до фінансування закладів охорони здоров’я. Відтепер бюджет залежить не від кількості ліжок, а від кінцевого результату. Загалом, у нашому місті реформування вже успішно почалося й активно впроваджується, тому вже досить скоро ми зможемо відчути та побачити реальні зміни на краще.

Людмила Слободяник деталізувала інформацію про перелік препаратів програми «Доступні Ліки». Насправді це доволі вражаючий «гросбух» із назв. Такий список можна переглянути в кожній поліклінніці чи аптеці, а також на сайті Міністерства охорони здоров’я (http://www.moz.gov.ua). краще пролікуватися більш дешевими, ніж не лікуватися взагалі. Також Людмила Анатоліївна наголосила, що коли стоїть вибір між придбанням дешевшого препарату для лікування і очікуванням, щоб купити більш дорогий, то варто вибрати меншовартісний і почати лікування, ніж зволікати й давати тим самим «фору» хворобі.

Щодо прийому спеціалістів було зазначено, що лікарі вузького профілю будуть приймати в усіх поліклініка, але за графіком. Хворий з направленням від лікаря зможе пройти обстеження безкоштовно. Валентина Гесаль також порадувала новиною: звичні черги можна буде подолати, оскільки скоро введуть електронний запис до спеціаліста і прийом буде проводитися не так хаотично, як раніше.

У представників громадських організацій назбиралося багато запитань і кожен міг з’ясувати для себе та своєї цільової аудиторії різні хвилюючі моменти.  Символічно, що у Всесвітній день донора крові, питання донорства та його популяризації також підіймалося у залі. На разі Хмельницька міська рада прийняла рішення про безкоштовний проїзд для багаторазових донорів крові у громадському транспорті, що є не в усіх містах України. Однак разом із громадськістю можливо розробити й впровадити інші міри заохочення людей ділитися кров’ю з тими, хто її вкрай потребує.

Щодо побажань від присутніх, то одне із них стосувалося підвищення рівня ввічливості серед медичного персоналу.

Надзвичайно приємно відмітити також репліку від Людмили Головко, що стосувалася співпраці з недержавними структурами, зокрема з Хмельницьким благодійним фондом «Хесед Бешт» та ВЖЄО «Проект Кешер». За її словами співпраця завжди йде на користь й тому в подальшому вона має лише зростати. Представники «Проекту Кешер», в свою чергу, поділилися з присутніми роздатковим матеріалом з теми збереження здоров’я підлітків, оскільки саме зараз на теренах Хмельниччини відбувається проект, що покликаний активізувати увагу до цього питання як у самих підлітків, так і в їхніх батьків.

Круглий стіл тривав близько двох годин та був доволі плідним. Сподіваємося, що така методика роботи влади й громади принесе користь суспільству а комусь – посприяє у порятунку життя. Зі свого боку Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» докладає усіх зусиль, аби громадянське суспільство розвивалося, а громадян почувалися краще, більш обізнано та відчували турботу про себе й дружнє плече того, хто поруч.

Прес-служба ХБФ «Хесед Бешт»

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей