Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
IMG_0376

Інформаційна ятка ХБФ “Хесед Бешт” на ярмарку туристичних маршрутів

Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» взяв участь в урочистостях, присвячених відкриттю туристичного сезону. Цим питанням активно переймається Міське управління у справах культури й туризму за підтримкою музеїв, бібліотек, громадських організацій та туроператорів, які формують «туристичне обличчя» Хмельниччини. Нашій організації було що розказати та показати.

Відкриття туристичного сезону взяло початок з Хмельницької міської центральної бібліотеки. Тут зібралися представники влади й громади, які вітали слухачів з початком активної туристичної діяльності. Працівники бібліотеки підготували розширену презентацію матеріалів своїх фондів, присвячених даній темі, розповіли про історію туризму загалом. Чільне місце зайняв огляд сайту бібліотеки й тим його розділам, які напряму стосуються історії міста та області, екскурсійним маршрутам та туристичним напрямкам.

Представник Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» менеджер з інформації В’ячеслав Нагнибіда презентував екскурсійний напрямок роботи нашої організації. Впродовж років своєї діяльності, Фонд досяг тут значних здобутків. Вивчаючи культурну спадщину єврейської громади на території Хмельницької та Тернопільської областей, ми спромоглися зібрати воєдино значний пласт історії здобутків й трагедій, які стосувалися єврейського народу. Було видано кілька назв книг, буклетів та збірників текстів й фотографій, складені маршрути екскурсій та визначних місць.

Місто Хмельницький має велику цінність в історії єврейських громад краю. Вся центральна частина населеного пункту складається з будинків середини ХІХ століття, побудованих коштом заможних міщан-євреїв. Саме вони є візитівкою історичного Проскурова, оскільки інших будівель минулого часу тут не лишилося. Містом проводиться багато різних екскурсій, однак лише маршрут від ХБФ «Хесед Бешт» торкається глибинної єврейської тематики. Про це розповідається і в книзі авторства Людмили Пісклової «Подорож містом і часом» серії «Бібліотека Фонду «Хесед Бешт». Не стільки туристичним, скільки пам’ятними є піші подорожі на трагічні об’єкти єврейської спадщини: Меморіальний комплакс «Світло Душі» та Пам’ятник жертвам Проскурівського єврейського погрому 1919 по вулиці Л. Толстого та меморіал жертвам Голокосту по вулиці Сільськогосподарській.

Серед виїзних маршрутів Фонд пропонує відвідини релігійного центру хасидизму – містечка Меджибіж, унікального музею Переця Маркіша у м. Полонному та фортифікаційної синагоги у Сатанові. Спеціально з метою далеких подорожей організація придбала у свій час не просто мікроавтобус, а спеціалізований пасажирський транспортер з великими оглядовими вікнами, кондиціонером, мікрофоном та місцем екскурсовода.

Усі маршрути від ХБФ «Хесед Бешт» та автобус були представленні на міському ярмарку туристичних можливостей, який проходив того ж дня на літній сцені біля кінотеатру ім. Т. Г. Шевченко. Усі охочі могли дізнатися про можливі екскурсії і навіть посидіти в автобусі. Ми переконані, що цьогорічний туристичний сезон видасться плідним як для бажаючих більше дізнатися про багатства своєї області, так і для тих, хто такі послуги надаватиме.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей