Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

25039

Сьогодні, коли реалії життя ставлять перед кожною людиною складні питання й не менш складні завдання, успішний досвід нашої роботи може багатьом стати в пригоді. І не лише лідерам громадських організацій та благодійних фондів, а й кожному небайдужому громадянинові, що усвідомлює власну відповідальність за наше спільне майбутнє. Адже доброчинність, що притаманна загальнолюдській культурі із прадавніх часів, є  одним із проявів людяності й у наш час не втрачає актуальності.

Науковці у своїх дослідженнях зазначають, що новітні форми й моделі благодійництва формуються на основі національних традицій. Отож  Україна  як поліетнічна держава має велике поле для досліджень та можливість використовувати кращий досвід різних національних спільнот. Єврейські громади України мають багату історію ефективної діяльності добротворення, адже саме благодійництво було основою існування цих громад. Тому можна сказати, що наша організація має багатий історичний досвід, сталу можливість вікових традицій та творчий ентузіазм кожного зі співробітників.

За роки плідної праці, а Фонд був створений у 1999 році, ми стали потужною професійною організацією, що на регіональному рівні допомагає державі у вирішенні багатьох не лише соціально-економічних проблем, а й у питаннях охорони й збереження національно-культурної спадщини та історико-культурного середовища. Фонд є потужною структурою, що має власну матеріальну базу для реалізації спільних з різними організаціями проектів.

Допомога нашим клієнтам, а це близько п’яти тисяч осіб у Хмельницькій та Тернопільській областях, позитивно впливає на загальний стан соціальної ситуації в регіоні та зменшує соціальну напруженість у суспільстві. Ми сприяємо соціальній реабілітації соціально незахищених категорій не лише членів єврейської громади, а й членів їх сімей, (а це люди різних національностей), покращуємо матеріальний стан набувачів благодійної допомоги, сприяємо розвиткові національної культури  та робимо її доступною для різних соціально-вікових груп населення регіону.

Завдяки широкому спектру послуг Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» спроможний надавати клієнтам допомогу в багатьох напрямках, відповідно до їхніх нагальних потреб. Коштом наших офіційних спонсорів – Міжнародної громадської організації «Джойнт» та комісії «Клеймс Конференс», ми надаємо допомогу людям у важких, часто критичних ситуаціях. Завдяки багаторічному досвіду ми беремося за, на перший погляд, нездійсненні справи, намагаємося розв’язати найскладніші питання: будь то патронаж чи психологічна реабілітація,  побутово-житлові проблеми чи оздоровлення.  Оточуючи піклуванням та розумінням наших клієнтів, підставляючи своє дружнє міцне плече в будь-якій ситуації, колектив Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» сам творить добро та власним прикладом надихає до добротворення інших.

Організація співпрацює з органами місцевого самоврядування, державними структурами, провідними міжнародними та місцевими благодійними фондами, бізнесовими колами, з людьми, що мають активну життєву позицію в справі допомоги ближньому. І скрізь, у всіх випадках, ми бачимо: немає байдужих людей. Добро не робиться само по собі – його чинять люди. Ми маємо щастя працювати з чуйними та доброзичливими людьми, які безкорисно допомагають іншим. І одне з наших основних завдань полягає в тому, аби люди, які прагнуть робити добрі справи, знайшли тих, кому потрібна ця допомога. Адже часто буває так, що доброта не знаходить шляху для прояву, залишаючись на рівні бажання чи недосяжної мети небайдужого серця.

Завдяки тому, що Фонд створив власний інформаційний простір та оперативно інформує про свою роботу через сучасні комунікативні засоби (Інтернет, друковані видання), до нас звертаються громадяни різних країн та континентів. Вони мають  бажання допомогти збереженню історичної пам’яті на землі своїх предків, відродженню національно-релігійного життя чи надати допомогу малозабезпеченим членам єврейської громади. Завдяки добровільним пожертвуванням фізичних та юридичних осіб, коштам спонсорів, що не є офіційними донорами організації, ми розширюємо коло набувачів благодійної допомоги, розповсюджуючи її на людей різного віку та соціального статусу: це молоді сім’ї з дітьми; молодь, що потребує допомоги в набуті освіти; люди, котрі потребують психологічної допомоги та інші категорії громадян. Ми ефективно використовуємо добровільні пожертвування, відроджуючи культові споруди та займаючись благоустроєм пам’яток; купуємо продукти та ліки для літніх людей, одяг та взуття дітям. І ці добрі  діяння благодійників, що з нашою допомогою знаходять своїх адресатів, без сумнівів, не загубляться в безмежному світі, а знайдуть відгук у серцях людей, примножаться їхніми вчинками, передадуться іншим людям.

Як керівник організації можу з упевненістю сказати, що  Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» був нагально потрібен людям як у момент заснування, так й упродовж усіх років роботи. Його значущість у суспільстві та житті громади не зменшується, а з часом лише міцніє та збільшується. Про це свідчать відгуки, що приходять до нас з усіх куточків Хмельницької та Тернопільської областей. Люди називають Фонд «Хесед Бешт» своїм рідним домом, а ми, команда Фонду, робимо все для того, щоб у цьому домі було тепло та затишно всім його мешканцям. Активна діяльність організації дозволяє нам ефективно представляти інтереси єврейської громади та позитивно вирішувати різнобічні питання соціального, національно-культурного та громадського життя.

Приємно відзначити й ті позитивні зміни у суспільстві, що відбуваються на очах у жителів Хмельниччини та Тернопілля під впливом діяльності Фонду. Спільні проекти з органами місцевого самоврядування, численні круглі столи з питань толерантності в суспільстві, обмін досвідом на всіх рівнях – усе це робить нашу загальну спільноту, що будує розвинене громадянське суспільство, більш активною, цивілізованою та високоморальною.

 Відкриття музею «Пам’яті жертв Холокосту» у Центрі общинної та культурно-масової роботи «Тхія» («Відродження»), безкоштовного для відвідування, поклало початок нашій співпраці з освітніми закладами. Тепер у музеї проходять тематичні уроки, зустрічі та бесіди. Ми переконані, що виховання молодого покоління на розповідях про жахливі події минулого сприятиме формуванню нової генерації, яка ніколи не допустить явищ, подібних до Холокосту.

Ми щиро сподіваємось, що це видання дасть змогу всім, хто вже пов’язаний або лише знайомий із Хмельницьким благодійним фондом «Хесед Бешт», краще зрозуміти нашу роботу та оцінити наші досягнення. Також маємо надію, що люди, які ще не співпрацювали з нами, знайдуть у діяльності організації напрямок, у якому можна буде зав’язати партнерські стосунки.

Допомагаючи всім, ми не допоможемо кожному, але, допомагаючи кожному, ми допоможемо всім. Не соромтесь чинити добро й пам’ятайте: ми завжди раді зустрічі з Вами!

 

З щирою повагою,

Директор Хмельницького благодійного

фонду «Хесед Бешт»,

Голова Правління

Хмельницької іудейської релігійної громади (незалежної),

 Заслужений працівник соціальної сфери України

 Ігор Ратушний

4 комментария: Директор

 • много лет тому назад в хмельницкий приезжал мой покойный дядя и мы разыскали стеллу за парком на выставке где были убиты фашистами евреи нашего города. ты не знаешь эта стелла/памятник сохранился?
  спасибо Мaria

  • Здравствуйте, на самом деле на этом месте благодаря силам нашего фонда и силам общественности создан целый мемориал.

 • сообщите пожалуйста или имеются списки жертв захороненных у Мемориала Жертвам Холокоста
  спасибо
  Мария Ханукович

  • К сожалению списков нет, так как на этом месте были расстреляны люди, которых свезли с разных местечек. А списки, которые наши волонтёры смогли собрать по крупицам находяться в музее Голокоста, в общинном центре “ТХИЯ”.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей