Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

Центр працює в трьох основних напрямках:

  • Кураторська служба
  • Програма «Харчування»
  • Програма «Мокед» («Фокус»)

 Кураторська служба

Працівники організації полюбляють говорити: «Якщо театр починається з вішалки, то наш Фонд – з кураторської служби». І це так. Куратор є головною зв’язуючою ланкою між клієнтом та Фондом. Основними завданнями служби є забезпечення своєчасної передачі інформації про клієнтів усім Центрам Фонду, внесення змін до бази даних, оповіщення клієнтів про всі послуги та заходи, що проводяться установою. Також кураторська служба активно веде роботу по залученню клієнтів до волонтерської роботи, що є значним стимулом у психологічній реабілітації людей. Бути куратором не просто. Потрібно володіти знаннями із психології, знати форми та методи безконфліктного спілкування, володіти  не аби якою витримкою, та й взагалі – любити людей.

  Гуманітарна речова допомога, яку отримує Фонд, також розподіляється кураторами. У разі необхідності куратори  підбирають одяг кожній конкретній людині, враховуючи смаки клієнта та розміри необхідного одягу. Також кураторам доводиться відстоювати права людини, захищати її від недобросовісних опікунів (і таке буває в практиці установи). У разі потреби кожен бажаючий може скористатись «телефоном довіри». Як правило, після такого дзвінка  куратор відвідує людину, що має проблеми з того чи іншого питання. Такий візит допомагає знайти шляхи їх вирішення, будь то побутові чи психологічні проблеми, родинні стосунки, чи стосунки із сусідами. Куратор аналізує ситуацію, виносить її на розгляд відповідних підрозділів Фонду чи звертається безпосередньо до директора організації.

 

Програма «Харчування»

Людина може бути щаслива, коли вона здорова, соціально захищена та має радість спілкування. Але всі ці цінності нічого не варті, якщо не задоволена одна з найважливіших людських потреб – потреба в харчуванні. І якими б благами хто не володів, яку б посаду не займав – голодним, по-справжньому щасливим не будеш.

Програма «Харчування» є однією з основних і необхідних програм для постачання людям похилого віку, які цього потребують, якісних продуктів та гарячих обідів, дотримуючись, по можливості, дієтарних законів – кашруту.

Інновацією, впровадженою Центром соціальної допомоги став проект «Магазин». Саме за цим проектом Фонд «Хесед Бешт», першим з хеседів України, надав своїм клієнтам можливість самостійно вибирати продукти харчування, дотримуючись при цьому правил кашруту. Проект, що працює вже протягом п’яти років, високо оцінили клієнти Фонду. Адже люди мають можливість замість стандартного набору, як це було раніше, вибрати в магазині продукти за власним смаком. З часом до такої форми роботи перейшли й усі хеседи країни.

До національних свят близько 1400 клієнтів Фонду отримують святкові набори: на Рош-а-Шана – мед, яблука, родзинки; до свята Пурим – солодощі-гоменташі; на свято Песах – мацу.

Також програма дякує за гуманітарну допомогу громадським організаціям: «Хлібний дім», «Хевра», «Евен-Езер», «Мир», «Стихтінг Рухама», за підтримки яких Фонд має змогу розширити коло набувачів гуманітарної допомоги.

 

Програма «Мокед» («Фокус»)

Це програма надання клієнтам Фонду поточної побутової допомоги. Таку назву вона має тому, що волонтери, які залучаються до її реалізації, як справжні чародії можуть усе: полагодити кран чи годинник, заточити інструменти чи відремонтувати старий радіоприймач.

В основу роботи програми покладено принцип індивідуального підходу до кожної людини з розумінням її соціально-побутових та психологічних проблем, з урахуванням віку та сімейного стану. Допомога надається у відповідності до розроблених критеріїв та з урахуванням матеріального стану клієнтів. Співробітники програми «Мокед» не підміняють роботу державних соціальних служб та служб побуту, а оперативно надають допомогу в тому випадку, коли комунальні служби не можуть її здійснити.

За роки роботи організацією надано понад 13500 послуг клієнтам, що проживають не лише в Хмельницькому та Тернополі, а також у селах і районних центрах двох областей.

 

Програма «Зимова допомога» – ще один важливий напрямок роботи Центру. Адже щоб пережити досить холодні зими України людям потрібен не лише теплий зимовий одяг, відповідне взуття, ковдри, а й тепле помешкання. Усе це – речі достатньо дорогі й не по кишені соціально незахищеним верствам населення. Завдячуючи цій важливій програмі, клієнти Фонду забезпечуються зручним теплим одягом, а їх домівки за можливістю обладнуються сучасними газоопалювальними пристроями, що дозволяє благодійній організації значно зменшити витрати на закупівлю твердого палива, а людям – покращити умови життя.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей