Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика

«Не хлібом єдиним живе людина», – каже біблійна мудрість. Аби не почуватися убогими сиротами, кожній людині потрібне не лише відчуття національної приналежності, а й знання історії свого роду-племені. А чи може по-справжньому бути щасливою людина без пісні й молитви, філософської системи життя й душевного слова? Адже це той фундамент, на якому базується особистість. А ще в кожній людині живе митець, і прагнення творчості потребує висловлення. Задовольнити всі ці потреби й покликаний Центр общинної та культурно-масової роботи «Тхія». Історико-краєзнавча робота, видавнича діяльність, бібліотечна робота, організація дозвілля членів громади та клієнтів Фонду, освітня та просвітницька діяльність, пропаганда національної культури та мистецтва – ось неповний перелік напрямків роботи Центру.

Щоб знайти своє місце в сьогоденні, необхідно усвідомити багатовіковий досвід народу. І не лише усвідомити, а й розповісти про це широкому загалу громадськості. Багаторічна пошукова робота та формування фотодокументального архіву дозволяє Центру вести власні музейні програми, а три музейні кімнати: Музей «Пам’яті жертв Холокосту», Музей єврейського побуту, «Держава Ізраїль» завжди відкриті для безкоштовного відвідування. Музейні виставки та наукові довідки, генеалогічні пошуки та екскурсійна робота, – усе це – кропітка роботи, що її проводять співробітники  Центру.

Друковані видання кожної організації – це її трибуна, потужний чинник спілкування із широким загалом громадськості. Ось чому видавнича діяльність – один з пріоритетних напрямків роботи Центру. Газета «Шалом Алейхем», літературно-публіцистичний збірник «Штетл» («Містечко»), літературна серія «Бібліотека Фонду «Хесед Бешт», різноманітні інформаційні та рекламні матеріали – усе це пишеться та готується до друку співробітниками та волонтерами Центру.

Бібліотека Центру – це єдина в регіоні бібліотека з питань юдаїки. Її фонд, що налічує вже майже шість тисяч примірників книг, періодичних видань, нот, аудіо-відео-матеріалів, використовують не лише члени громади, а й широкий загал читаючої аудиторії.   Учні та студенти пишуть наукові роботи, митці вивчають музичний фольклор. Хтось заглиблюється в таїни Божого слова, а хтось знаходить тут книгу для душі чи новий бестселер. А широкій пропаганді бібліотеки сприяють Фестивалі єврейської книги, що організовує Центр.

В організації дозвілля членів громади та клієнтів Фонду велику роль відіграють клуби за інтересами та гуртки. Серед них –  жіночий клуб, клуб рукодільниць «Шальва» («Спокій»), клуб інтелектуальних ігор, сімейний клуб «Лехаїм», кіноклуб, гурток вивчення недільних главі Тори, гурток вивчення івриту, історичний гурток, фотогурток. В Общинному Центрі працює вокальна студія, відео студія, студія звукозапису, майстерня образотворчого мистецтва, комп’ютерний центр та багато іншого.

Робота Центру направлена на те, щоб знайомити щонайширші кола громадськості з національною культурою та мистецтвом. Волонтери Центру та учасники творчих гуртків приймають участь у мистецьких заходах, виступають перед членами ветеранських організацій. Вони є неодноразовими лауреатами різноманітних фестивалів та конкурсів. Тепер майже жоден культурологічний проект не обходиться без участі Фонду «Хесед Бешт»: Свято культур у Кам’янці-Подільському, День міста в Хмельницькому, Нобелівські читання в Тернополі.

Центр займається організацією та проведенням свят для громади, організує зустрічі з цікавими людьми, лекції, музичні та літературні вечори, екскурсії та виїзди на природу.  Тут також проводяться круглі столи з представниками влади та громадськості, на яких піднімаються серйозні питання подальшого розвитку взаємодій національних громад і місцевої влади, обговорюються спільні плани дій.

Як і кожна установа з розгалуженою структурою та належним діловодством Фонд має власний архів, що ведеться та зберігається в Центрі відповідно до вимог чинних нормативних актів.

 

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей