Ми завжди раді зустрічі з вами!
  
  
Представництва
Корисні посилання
“Hesed Bend”
Наше опитування
Чи присутній у нашому краї антисемітизм?
Статистика
IMG_1572

Петро Дюков біля меморіальної стіни зниклих безвісти

Сьогодні в Общинному Центрі «Тхія» незвичайний гість. Колишній житель нашого міста, а тепер столиці, Петро Дюков, завітав до Музею Па’яті Жертв Голокосту. Його інтерес до цього місця не обмежується звичайною цікавістю. На меморіальній стіні, де увіковічені імена зниклих без вісті проскурівчан, є одна особлива «цеглинка». Рахшмір Єсфір – так звали матір письменника. Після страшної катастрофи, яка спіткала євреїв у Другій Світовій війні, ця «цеглинка» – єдине, що окрім світлої пам’яті, лишилося від людини прийдешнім поколінням.

Петро Дюков розповів менеджерові з інформації В’ячеславу Нагнибіді нелегку історію свого дитинства. Від лихої долі його врятувала евакуація до Самарканду, де новим домом став сиротинець. Його матір не змогла покинути окуповану територію. Її доля невідома, однак у архівних матеріалах вона не значиться загиблою. Саме тому її ім’я було викарбуване на стіні зниклих без вісти.

Доля Петра Дюкова склалася добре. Після вимушеної еміграції він вивчився й повернувся в Україну. Працював та використовував свій творчий потенціал письменника. Він впорядкував книгу до ювілею «Укрзалізниці», але головна книга його життя – «Самарканда небо голубое». Це повість про воєнне дитинство, про далеке місто та перебування у сиротинці, причиною якого була агресія фашистських окупантів.

Одного разу книгу вдалося видрукувати невеликим накладом. Кілька її примірників були передані автором у бібліотеку Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт». Однак з часом текст книги зазнав доповнень та уточнень, збагатився інформацією про людей, які тоді перебували разом з Петром Дюковим у будинку-інтернаті. Перевидати книгу наразі для автора дорого, меценатів знайти також не вдається. Але чоловік не втрачає надію – можливо колись доповнене видання все ж побачить світ.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Розділи новин
Календар новин
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Наші видання
Відеосюжети
Музейні програми
Оберіть мову/Select lenguage
UA EN

Оберіть мову/Select lenguage
UA EN
Календар свят
Еврейские праздники
Зажигание свечей